גן ילדים, משחקים, כיתה, ריק,
הרצליה וראשון לציון: "נפקח על הגנים" | צילום: federicofoto, 123RF

לאחר הפרסום הראשון אמש ב"המהדורה המרכזית" לפיו עיריית תל אביב הודיעה על החלטתה לפקח על מסגרות החינוך לילדים בגילאי 0-3, הודיעו היום (שלישי) עיריית הרצליה וראשון לציון כי הן הולכות בעקבותיה - ויפעלו להתקין מצלמות בכל מעונות היום שנמצאות תחת פיקוח הרשות המקומית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעיריית הרצליה החליטו לבצע רפורמה רחבה שתוביל להידוק הפיקוח על הגורמים המטפלים בפעוטות. כצעד ראשון, הוחלט להציב מצלמות בכל שלושת מעונות היום המופעלים על ידי העירייה. המצלמות שיותקנו ישמשו את הגורמים המקצועיים המפקחים על הגנים.

בראשון לציון, ראש העירייה הודיע כי יקדם החלטה להתקין מצלמות בכל 40 מעונות היום של החברה העירונית, שיתחברו באמצעות רשת האינטרנט לאגף הפיקוח העירוני. לגנים הפרטיים ברחבי העיר, העירייה תפעל לחלק מצלמות בחינם - לכל מוסד חינוכי שירצה בכך. המצלמות יספקו פיקוח חינוכי ליותר מ-1,100 ילדים בגילאי חצי שנה ועד שלוש.

נמצא פתרון למשבר הצהרונים
ימנע התעללות? | צילום: רויטרס, חדשותבנוסף בהרצליה מתכוונים להפעיל "קו פתוח" להורים במתכונת של צ'ט לייב בפייסבוק עם הגורמים המקצועיים האחראיים על הפיקוח בגנים. בעירייה טוענים כי יפעלו לספק מענה מידי להורים ולאפשר להם לקבל את כל המידע הדרוש בבואם לרשום פעוט לגן - בין אם פרטי או עירוני. במהלך חודש יולי, בהרצליה יערכו כנס למפעילי הגנים הפרטיים, בו ינגישו את המידע הדרוש בנושא התקנים בניסיון להבטיח את שלומם של הילדים בסביבת הגן.

עיריית תל אביב תפקח על גנים לגיל 0-3

עיריית תל אביב-יפו הודיעה אתמול כי היא לוקחת על עצמה את ריכוז הטיפול בתחום הגיל הרך, ואישרה תכנית המרכזת את הטיפול העירוני בגילאי לידה עד שלוש - לאחר שהממשלה דחתה את הדיון בהצעת החוק בנושא.

התכנית העירונית כוללת את ריכוז הטיפול העירוני בגילאים הללו; הגדלת היצע המסגרות לגיל הרך, הן באמצעות הקלה על הקמת מסגרות חדשות, הן באמצעות בניה של מבנים חדשים, והן באמצעות המשך הקצאת נכסים עירוניים לשימוש כמסגרות לגיל הרך; והדרכה, ליווי ותמיכה לצוותים החינוכיים במסגרות הפרטיות, ויצירת תו תקן עירוני למסגרות אלו, על בסיס וולנטרי, אשר יעניק תמריצים וסיוע לגנים פרטיים.

הרימו את הכפפה, עיריית תל אביב | צילום: חדשות

אסף זמיר, ממלא מקום ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך בעירייה שהוביל את המהלך, מסר: "אני גאה בהחלטה שהצלחנו להוביל היום אחרי עבודה אינטנסיבית של למעלה משנה. יש בעיר אלפים רבים של ילדים בגיל הרך, ועד שמדינת ישראל תיקח אחריות כוללת על הפיקוח והשירות הניתנים במסגרות בגילאים הללו, אנחנו נוביל את העירייה לקדם בצורה חדשנית תקינה של גנים פרטיים וליווי מקצועי שיהפכו את החינוך הניתן במסגרות הללו לאיכותי יותר ובטוח יותר".