אונ' תל אביב (צילום: Moshe Milner לעמ)
אוניברסיטת תל אביב | צילום: Moshe Milner לעמ

מרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב הודיעה היום (שלישי) על ביטול השיעור מחר כאות הזדהות עם המאבק הפלסטיני. המרצה, ד"ר לינא שלאימה, הודיעה לסטודנטים כי היא נענית לקריאה לשביתה כללית של וועדת המעקב של ערביי ישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסטודנטים הלומדים בקורס "היסטוריה ומשפט איסלמי" באוניברסיטת תל אביב התבשרו היום כי השיעור מחר בוטל. בהודעה ששלחה המרצה, ד"ר לינא שלאימה, נכתב: "מתוך כבוד לפלסטינים שנטבחים בעזה, אני מכבדת את הקריאה לשביתה כללית. השיעורים ושעות הקבלה ביום רביעי מבוטלים".

מאוניברסיטת תל אביב נמסר: "המרצה שלחה את ההודעה על ביטול הקורסים לסטודנטים באופן ישיר, ולא דרך מזכירות הסטודנטים. הודעתה אינה משקפת בשום אופן את עמדת האוניבריסטה. הנושא ייבדק".

אמש הודיעה ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל על שביתה כללית ביום רביעי, בבתי ספר ובבתי עסק, כהזדהות עם תושבי רצועת עזה.

בתוך כך סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע וסטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים הפגינו היום, יום הנכבה, נגד הכיבוש ונגד האלימות בגבול הרצועה.

סטודנטים מפגינים בעברית
סטודנטים מפגינים בעברית | צילום:

ממשטרת ישראל מחוז נגב נמסר כי במהלך המחאה שנערכה בכניסה לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, פנה אחד הנוכחים לשוטרים שהיו במקום בטענה שהותקף בידי אחד מבאי המחאה. החשוד עוכב לחקירה, מוחה נוסף עוכב לחקירה בחשד לאיומים על שוטר. ב"רדיו דרום" דווח כי המשטרה פינתה בכוח כתב של התחנה, אביחי זנו, למרות שהציג תעודת עיתונאי.

יעל אודם השתתפה בהכנת הידיעה