רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

נראה שאין אדם שלא מתמודד לראשות עיריית ירושלים. "יש בתפקיד הזה יוקרה אדירה, וזו גם מקפצה נהדרת להמשך", מסביר כתב ירושלים, ירון אברהם, בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה". אולם לדבריו, יש יתרון אחד מובהק בראשות העיר על פני כל תפקיד אחר: "אתה מנהל שמינית מאוכלוסיית המדינה. זה משהו שלא משנה איזה שר תהיה, לא תהיה לך נגיעה בכל כך הרבה אנשים באופן ישיר. זה סטטוס משמעותי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אולם למרות הרצון לעמוד בראשה והדיבור האינסופי עליה, נראה שהפוליטיקאים דווקא לא משקיעים בה יותר מדי מעשים. "אין תוכנית לאיפה ירושלים נמצאת ב-2050, 2040 או אפילו 2030. זה מחדל חסר תקדים", הוא מצהיר. לדבריו, בעוד שכן נעשים מאמצים נקודתיים, הדבר לא מספיק כדי לקדם את העיר, שבינתיים מתמודדת עם בריחת צעירים.

הרכבת הקלה בירושלים (צילום: Leonid Pilnik, 123RF)
מרכז ירושלים. למה בורחים ממנה? | צילום: Leonid Pilnik, 123RF

אז למה הצעירים נמלטים מירושלים כל עוד רוחם בם? מה החוק הפשוט שחברי הכנסת מסרבים לקבל ויכול היה להציל אותה? והאם ההשוואה לתל אביב בכלל ראויה? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה" עם ארנת כהן. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@