חמישה חודשים לאחר שליווינו אותו במלחמת ההישרדות שלו ושל הדיירים במאהל נמיר - אלכס התחיל לעבוד, לומד ושוכר דירה. במשך כמעט 5 שנים אלכס הנהיג את דיירי מאהל המחאה, עד שפונו מהמקום, והיום הוא נמצא במקום אחר לגמרי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בדצמבר האחרון ליווינו את אלכס רוסוב, שהתגורר במאהל ברחוב ארלוזרוב בתל אביב, במשך יום שלם. במאהל המחאה ראינו אותו מנהיג את חבריו, מנסה לעצור את הפינוי של העירייה ונלחם על המקום ששימש לו כבית. בימים אלה, לאחר מספר חודשים בהם למד מחשבים, הוא החל לעבוד כנותן תמיכה טכני. כעת אלכס שוכר דירה והתחיל פרק חדש בחייו.

לפני חמש שנים נפגע רוסוב בתאונת דרכים, שכב שלושה חודשים בבית החולים, איבד את העבודה שלו כפועל בניין ואת דירתו, ומכאן הדרך לרחוב ולמאהל המחאה הייתה קצרה. רוסוב מספר כי למרות הקושי במאהל, הוא מאוד רצה לעבוד. הוא החל לחפש תחום אחר לעבוד בו והתעניין מאוד במחשבים. "הלימודים עזרו לי למצוא עבודה בתחום והעבודה אפשרה לי להשכיר דירה", הוא מציין. "אני מרגיש שאני במקום מאוד טוב היום".

רוסוב בדירתו החדשה (צילום: דן חיימוביץ)
רוסוב בדירתו החדשה | צילום: דן חיימוביץ

בימי המחאה החברתית של קיץ 2011 הצטרף רוסוב ל"עיר האוהלים" שהוקמה ברחוב ארלוזורוב פינת דרך נמיר. תחילה ישן באוהל, אחר כך בנה לעצמו סוכה ובסופו של דבר, לאחר שאסף הרבה קרשים וברזלים, בנה לעצמו את האוהל הגדול בו התגורר עד לפני כמה שבועות. "אף פעם לא הייתי מסכן, תמיד נלחמתי על מה שהאמנתי בו ולא פחדתי מכלום", הוא נזכר היום. "ידעתי שאצא מזה, זאת הייתה שאלה של זמן".

אלכס בימי המאהל (צילום: דן חיימוביץ)
אלכס בימי המאהל | צילום: דן חיימוביץ

"רציתי לעוף מהמקום הזה כמה שיותר מהר", הוא מסביר. "העובד הסוציאלי מהעירייה עזר לי להניע הליכים ביורוקרטים ואני מקבל עזרה ממשרד השיכון. אני לא רואה את עצמי חוזר למקום הזה, חסר דיור וחסר עבודה. אני ממש מקווה".

במשך שנה ליווה הצלם דן חיימוביץ' את אלכס וחבריו למאהל ויצר ספר צילומים תיעודי לקהילת חסרי הדיור במאהל נמיר. בעקבות הפרויקט הפכו דן ואלכס לידידים קרובים והוא גם זה שצילם את אלכס בדירתו החדשה.