תלמידים נבחנים (אילוסטרציה) (צילום: רויטרס, חדשות)
התלמידים חוששים (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

ביקור נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צפוי להתקיים בשבוע הבא בירושלים, וההכנות בעיצומן. מלבד גורמי הביטחון ואנשי משרד החוץ האמונים על הביקור, גם התלמידים בבירה נמצאים במתח - זאת משום שבחינת הבגרות במתמטיקה צפויה להתקיים באותו יום ממש. התלמידים חוששים שבשל סידורי הביטחון בעיר תשובש הגישה למוסדות בהם תיערך הבחינה והדבר ישפיע גם על הישגיהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביממה האחרונה פנה דב קלמנוביץ', מחזיק תיק החינוך הדתי בעיריית ירושלים, לשר החינוך נפתלי בנט, וביקש ממנו אחת משתיים: לדחות את הבגרות במתמטיקה, ממש כמו שדחה את חופשת ל"ג בעומר, או לדאוג לכך שהתלמידים שאמורים להיבחן בבתי הספר בירושלים הסמוכים לצירים שבהם תעבור שיירת הנשיא טראמפ ולמקומות שבהם הוא צפוי לבקר, יוכלו להיבחן במקומות אחרים.

"הורים רבים פנו אליו בחשש שילדיהם פשוט יפספסו את מועד הבגרות בשל פקקים וחסימות תנועה בכבישים", הסביר קלמנוביץ' לחדשות 2 Online. "אין כל סיבה שתלמידי ירושלים שלמדו כל כך קשה לבחינה, ייאלצו להגיע במקרה הטוב בלחץ לבחינה הכה מפרכת ומאתגרת ממילא, ובמקרה הרע לא להגיע כלל. לשר החינוך יש את היכולת לשנות את המצב". 

אלא שבמשרד החינוך אומרים כי בחינת הבגרות במתמטיקה תתקיים במועדה וכמתוכנן. "כאשר נקבל את לו"ז הביקור של טראמפ, נעניק מענים נקודתיים לבתי הספר הרלוונטיים", הבטיחו במשרד החינוך.