מתווה חדשות 2 לקיצור ימי החופשות יביא לשינוי בפועל? שר החינוך נפתלי בנט אמר אמש (שבת) בראיון לחדשות סוף השבוע כי פנה בנושא לשר האוצר כחלון במטרה לגייס תקציב לקיצור החופשים בבית הספר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני פועל בכל כוחי לתת פתרון להורים בעניין החופשות. זה יהיה טוב לכלכלה, לילדים ובעיקר להורים בישראל. המצב בישראל לא הגיוני - אין מתאם בין החופשות של ההורים לאלו של הילדים ולכן יש על שולחני כמה אפשרויות", אמר בנט. "אני נחוש מאוד לתת מענה לעניין ואני מבשר שפניתי לשר האוצר. המורים לא ייפגעו בפעולה".

שר החינוך התייחס גם לסערת הקוד האתי שחיבר פרופ' אסא כשר ואמר כי "אני חושב שהקוד האתי בא להציל את האקדמיה מעצמה. האם זה נראה הגיוני שמרצים ישראלים יקראו לחרם על עצמם וימשיכו לקבל משכורת מכולנו? זה נראה למישהו הגיוני שאוניברסיטה תקיים קליניקה משפטית עם בצלם או תרמוס סטודנט כי עמדתו לא תואמת למרצה?".

"הקוד האתי הוא הכרחי, לאו דווקא מילה במילה", הדגיש. "אני מתכוון לתת מענה למצב הבלתי הגיוני ששורר עשרות שנים ואני נחוש בנושא הזה".

בראיון נשאל בנט גם על דברי שר הביטחון ליברמן בנוגע להסדר מדיני אפשרי בין ישראל והרשות הפלסטינית ואמר: "משא ומתן אני מניח שיהיה, הסדר לא יהיה במובן של מדינה פלסטינית וזה ברור לכולם. היינו בסרט הזה 25 שנה ולא מטריד אותי המשא ומתן, אלא שיוצרים ציפיות שבעקבותיהן באים גלי טרור". 

לדבריו, "הדרך להגיע לשלום אמת היא להבהיר את העמדה הבסיסית. הדרך לשלום עוברת דרך האיחוד של ירושלים ושיריון ירושלים באמצעות 80 ח"כים זה צעד הכרחי שהיה צריך להיעשות מזמן. לא יכולה להיות פשרה בנושא ירושלים כי היא חייבת להישאר מאוחדת תמיד"