נילי היא בת 18, אבל כבר עובדת מנוסה, קורות החיים שלה אולי עשירים מדי. בגיל צעיר כבר ניקתה מדרגות, אחר כך עבדה בסופר, היום היא מחלקת את זמנה בין אולם אירועים למשמרות כסדרנית בקולנוע - וגם זה לא תמיד מספיק - אמא שלה חולה ולא עובדת, אבא שלה רתח, עובד כל היום אבל מרוויח מעט. "הגענו למצב שלא היה אוכל במקרר", היא מספרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נילי סיפרה שבאולם אירועים בו היא עובדת נזרק לא מעט אוכל והיא לא הצליחה להבין את זה: "אני עובדת כדי לשים את האוכל הזה על השולחן בבית ואתם זורקים את זה בכזו קלות. היו כמה שנים שהמצב היה ממש קשה", תיארה נילי. "המצב היה נורא. אם ההורים שלי קנו משהו הם נתנו אותו לי ולאחותי, רק אחר כך הם אכלו את מה שנשאר, היו תקופות שהם היו רעבים".

"אין לי זמן ללמוד לבגרויות, אני צריך לעזור בבית לאמא"

סטפן, הוא תלמיד כיתה יא', כל כמה ימים הוא מוזמן לשיחת מוטיבציה, רק שלא יוותר, שלא ינשור רגע לפני שמסיים את השנה. "אין לי זמן ללמוד לבגרויות, אני צריך לעזור בבית לאמא", הוא אמר למורה שלו.

ילדים עובדים (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

עם סדר היום שלו קשה להיות מופתעים שהוא לא מספיק ללמוד הוא עובד בשתי עבודות. במשמרת הראשונה הוא עובד בפיצריה, ובלילה הוא עובד כצלם מגנטים באירועים. לפני זה, הוא אוסף את אחיו הקטן מהגן. "כל יום אני איתו", הוא סיפר. "אם אמא שלי עובדת משמרת לילה הוא בא איתי לעבודה ומקסימום הוא ישן שם. אני מסדר לו פינה ליד העמדה של המגנטים ודואג לו לאוכל ובבוקר הוא הולך לגן".