הצהרונים ישארו סגורים? (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
"לבחון רישום פלילי לכל עובד" | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

לאחר סדרת הפרסומים בשבוע האחרון על אנשי חינוך שחשודים בביצוע עבירות מין בתלמידות, למרות שהיה ברשותם אישור עבודה מהמשטרה, במועצה לשלום הילד דורשים לשים סוף לתופעה: במכתב ששיגרו היום (שלישי) למנכ"ל משרד החינוך, דורשים במועצה לבחון את הרישום הפלילי של עובדים במוסדות חינוך, לרבות תיקים פתוחים. "אין לעבור על מקרים כאלה לסדר היום", נכתב בפנייה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במכתב ששלחה ורד וינדמן, מנכ"לית המועצה לשלום הילד, היא דורשת ממנכ"ל המשרד שלמה אבואב "לבחון את רישומו של כל עובד בכל מוסד חינוכי, בין אם מועסק בהעסקה ישירה ע"י משרד החינוך ובין אם מועסק באמצעות קבלן". עוד נכתב בפנייה כי "אנו סמוכים ובטוחים שתסכימו עמנו כי אין לעבור על מקרים כאלה לסדר היום וכי יש לעשות כל שניתן ובסמכותכם על פי החוק, על מנת למנוע פגיעות עתידיות בקטינים הנתונים באחריותכם ובמשמורתכם".

אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
"ישנם תלמידים שאינם מוגנים" | צילום: חדשות 2

וינדמן הבהירה כי אין בפנייה כל כוונה להטיל ספק ביושרם של אנשי החינוך וכי אין ספק כי רובם המוחלט הם אנשים ראויים. "עם זאת", המשיכה וינדמן, "אנו מוטרדים מאוד מהאפשרות שבזמן כתיבת שורות אלה ישנם תלמידים שאינם מוגנים מפני פגיעות מיניות במוסדות החינוך, וכי ישנם מקרים נוספים של עובדים שלא נבדק עברם הפלילי בעת האחרונה".

"על כן, נבקש כי משרדכם, באמצעות הגוף המוסמך לכך, יבחן את רישומו הפלילי (לרבות תיקים פתוחים), של כל עובד במוסד חינוך, בין אם עובד המועסק בהעסקה ישירה ובין אם עובד המועסק בהעסקה זמנית באמצעות קבלן כוח אדם", נכתב בפנייה.

למרות החשדות: המורה הצטייד באישור מהמשטרה

הבוקר פורסם על מחנך בבית ספר יסודי בטבריה, החשוד כי לפני כשנה ביצע עבירות מין בקטינות ביישוב בו התגורר ולמרות זאת המשיך לעבוד במוסד החינוכי. בהמשך, חשפנו בחדשות 2 Online את המסמך בו הצטייד המורה לפני כשבוע. המורה, ששמו טרם הותר לפרסום, השיג את המסמך מיד אחרי פרסום החשדות נגד שאול שמאי, המורה מבית הספר בתל אביב: במסמך נכתב כי אין מניעה להעסקתו של המורה - למרות שהוא מלמד בבית הספר כבר מספר שנים.

במכתב הרשמי שהציג המחנך, שהוצא על ידי המשטרה, נכתב: "אני מאשר כי על פי הנתונים הקיימים במאגרי המידע המשטרתיים אין מניעה להעסקתו של הנ"ל לפי החוק". המורה הצטייד באותו מסמך למרות שכלל לא נדרש להציגו, שכן הוא מלמד כבר בבית הספר היסודי כבר זמן רב.

עוד מתברר כעת כי רק אתמול שלחה המשטרה לנציבות שירות המדינה "דיווח על פתיחה בחקירה נגד עובד מדינה" - למרות שהחקירה החלה לפני זמן רב. במסמך המשטרתי נכתב כי "התקבל תיק חדש כדיווח רווחה על חשד לפגיעה בקטינה נוספת על ידי החשוד. בתיק זה מיוחסת לו נגיעה בחזה ובאזור התחתון".

"יש לציין כי נגד החשוד יש סך הכל ארבעה תיקים בחקירה בגין מעשים מגונים, ואחד התיקים הוא על הטרדת עד", הוסיפו במשטרה. מנציבות שירות המדינה נמסר כי "הדיווח הראשוני על המקרה הגיע רק אתמול, ועכשיו נבחנת השעיה דחופה של המורה".