ילדים בקייטנה בחופש הגדול, אילוסטרציה (צילום: אדי ישראל / פלאש 90)
צילום: אדי ישראל / פלאש 90

הורים רבים מירושלים שרשמו את ילדיהם לקייטנות הקיץ העירוניות בשנה שעברה זכאים להחזר כספי. אלא שהכסף שוכב בימים האחרונים ומחכה, וגם היום (רביעי), המועד האחרון לקבלת ההחזרים, ל-1.3 מיליון שקלים עדיין אין דורש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בקיץ שעבר, בעקבות מחאה ארצית ואחרי שההורים כבר שילמו לקייטנות, הכריז השר לפיתוח הנגב והגליל אריה דרעי על סבסוד הקייטנות העירוניות ביישובים ובשכונות בדירוג סוציואקונומי נמוך. מרבית הרשויות קיבלו את כספי הסבסוד, אחרות אפילו לא דרשו אותם במשך חודשים ארוכים.

בירושלים התנהל מאבק של ההורים לקבלת הכסף, וזה התקבל בעירייה בשבועות האחרונים. מדובר על החזר של כ-300 שקלים לילד. על פי הפרסומים של עיריית ירושלים, המועד האחרון לקבל הכסף הוא היום, אבל בשלב זה מתנהלים מגעים להאריך את התקופה הזו.

"היום הוא היום האחרון להחזר הכספים בירושלים, והורים רבים טרם הגיעו לקבלת ההחזר המגיע להם", אמר ישראל אליסף, מנהל תחום גנים בארגון ההורים בירושלים. "אנו קוראים לכל ההורים - לכו עוד היום לקחת את הכסף שמגיע לכם".

איפה מקבלים את ההחזרים? באגודת רנה קאסן עבור תלמידי החטיבות הצעירות ובמנהלים הקהילתיים לתלמידי הממלכתי והממלכתי דתי. על הכספים של ילדי החינוך החרדי תתפרסם הודעה בהמשך.