אילוסטרציה (צילום: Rafael Ben-Ari \ 123FR)
אילוסטרציה | צילום: Rafael Ben-Ari \ 123FR

בגבעת זאב שבאזור ירושלים נערך כל שנה טקס זיכרון משותף לכל בתי הספר. גם השנה היה אמור להתקיים טקס כזה, אך רב היישוב הורה לבית הספר הממלכתי-דתי להיעדר מהטקס ולקיים אירוע נפרד. הסיבה: ילדות קטנות, תלמידות בית ספר יסודי, היו אמורות לשיר בטקס המשותף. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

שעה לפני שהטקס היה אמור להתקיים, התברר כי בנות תוכננו לשיר לבד על הבמה בטקס המשותף. מחשש לשמיעת נשים, רב היישוב הורה לבית הספר הממלכתי-דתי "אתרוג" שלא ללכת לטקס המשותף ולערוך טקס נפרד בבית הספר: מנהל בית הספר דביר שפרן התייעץ עם רב היישוב יוסף טולדנו וזה הורה לבטל את השתתפות תלמידי בית הספר באירוע, ולערוך במקום טקס נפרד בבית הספר.

שעה קלה לפני שנערך הטקס, קיבלו ההורים הודעה, בה נכתב הנוסח המעורפל הבא: "הורים יקרים, בעקבות שינוי הסיכום המוקדם עם המועצה והחטיבה בנושא טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ולאחר התייעצות עם רב היישוב, הטקס יתקיים בבית ספר בשעה 10:50". רק לאחר מכן התבררה הסיבה, כפי שהושמעה באוזניהם של מספר הורים, ששוחחו עם חדשות 2 Online.

בשיחה שקיימנו עם מזכירות בית הספר, אושרו הפרטים בפנינו: "ברגע האחרון שינו את ההסכמים עם בית הספר לגבי הטקס. אחרי התייעצות של כל הגורמים הבכירים הוחלט לעשות את הטקס בבית הספר", הסבירה לחדשות 2 Online אחת המזכירות בלשכת מנהל בית הספר.

"אנחנו התאכזבנו מאוד כי דובר בתחילה שלא תהיה שירת סולו של בנות אלא כמקהלה עם בנים, ומשום מה שינו את הדבר הזה ברגע האחרון לבנים ולבנות. לצערי, לא יכולנו להשתתף, בצער רב מאוד כי רצינו להשתתף. אם הרב אומר המנהל כפוף לזה", ציינה.