אילוסטרציה (צילום: Steven Bourelle, Shutterstock)
אילוסטרציה | צילום: Steven Bourelle, Shutterstock

שבוע לאחר הפרסום בחדשות 2 Online, הורחק הילד שתקף על פי החשד ילד בן 6 מהצפון, מהגן שבו הם שהו יחד. הילד ככל הנראה עבר תקיפה מינית קשה על ידי שני אחים בני 6 ו-11 המתגוררים בשכונה בה הוא גר.  

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

האם, שטוענת שהבן שלה סובל מסיוטים בלילות, מודה על ההחלטה להרחיק את התוקף. עם זאת, היא דואגת מהיום שבו ירצו להחזיר אותו לגן, אחרי שתסתיים תקופת ההסתגלות שלו, כפי שנמסר לה על ידי העובדת הסוציאלית של מחלקת הרווחה בעיר.

הילד בן ה-6 סיפר להוריו לפני חופשת הפסח ששני אחים מהשכונה תפסו אותו חזק ותקפו אותו מינית. לאחר המקרים הקשים הללו הוא נאלץ להישאר בביתו במשך כל החופשה מכיוון שהאחים שהתעללו בו שיחקו בשכונה שלו והוא והוריו נמנעו מלהתקרב אליהם עד שיוסדר הטיפול במחלקת הרווחה.

אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
הילד התוקף הורחק | צילום: רויטרס, חדשות

ההורים פנו בדרישה למחלקת החינוך בעירייה, שהילד המתעלל לא יישאר באותו הגן עם בנם אך נתקלו תחילה בקשיים, עד פרסום הכתבה בחדשות 2 Online.

אך גם לאחר ההרחקה, דאגת ההורים לא שכחה. "אומנם הרחיקו את הילד שהתעלל בבן שלי מהגן אך בשכונה אנחנו עדיין רואים אותו משחק, בזמן שהבן שלי לא יכול לשחק עם חבריו לשכונה ומחכה לטיפול פסיכולוגי", אומרת האם.

"הוא סיפר שהילדים תפסו אותו בכוח ותקפו אותו"

במהלך חופשת הפסח האחרונה, יצא הילד לשחק עם ילדים בשכונה. לאחר שחזר מהמשחק, הוא התלונן בפני אביו על כאבים באחוריו. "בהתחלה לא נפל לי האסימון, חשבתי שאולי רכב על האופניים וכאב לו", שיחזר אביו של הילד. כשהמקרה חזר על עצמו פעם נוספת, החליט האב לקיים עם בנו שיחה בנושא. "שאלתי אותו 'למה כואב לך?', ואז הוא סיפר שהחברים שלו נגעו לו בישבן", סיפר. "אחר כך סיפר לי שהילדים תפסו אותו בכוח ותקפו אותו מינית. הרגשתי שעולמי חרב עליי". ל' מיהר לקחת את בנו לבדיקה רפואית שאיששה את דברי הבן.

לקראת סיום חופשת הפסח, לאחר שכבר הגישו תלונה במשטרה, שהעבירה את הטיפול למחלקת הרווחה, הבינה האם שבנה יחזור לאותו גן עם הילד התוקף. בעקבות כך היא יצרה קשר עם מחלקת הרווחה. "זו טעות גדולה", ניסתה האם לשכנע את נציגת המחלקה. "מחר הוא יחזור לגן, הוא ייפגש עם הילד, הוא יחזור לטראומה". נציגת הרווחה הציעה תחילה להעביר דווקא את הילד שנפל קורבן לתקיפה לגן אחר, אך לאור ההתנגדות הנחרצת של האם השיבה: "לי נראה שאנחנו יכולים להגן עליו, שימשיך את החודש וחצי שנותרו עד סוף השנה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "כפי שציינו בעבר, הנושא מטופל ברגישות רבה. מנהל חינוך בעירייה ימשיך לפעול בהתאם להחלטות הדרג המקצועי, המלווה את המקרה באופן הראוי והמקצועי ביותר". 

לפניות לכתבת: ch2news.avivitm@gmail.com