"ידעתי שמדובר בילדים שמקללים, ילדים לא טובים, אבל לא תיארתי לעצמי שהם מסוגלים לעשות דבר כזה". ל', תושב צפון הארץ, מגדיר את עצמו אב מגונן מאוד. כשבמהלך חופשת הפסח האחרונה ביקש בנו בן ה-6 לצאת לשחק עם ילדי השכנים - אחים בני 6 ו-11 - הוא הסתייג תחילה, אך לבסוף התרצה. הוא לא דמיין שההחלטה הזו תהפוך את חיי בנו ומשפחתו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר ל' שלאחר שבנו חזר מהמשחק עם חברו לגן, הוא התלונן על כאבים באחוריו וטען כי אינו מצליח לעשות את צרכיו. האב חשד שמדובר בעצירות והשקה את בנו בשמן זית בכדי להקל עליו. למחרת הרגיש הבן הרבה יותר טוב, ולכן התיר לו אביו לצאת ולשחק עם אותם ילדים בשנית, בסמוך לבית.

כשחזר ב' הביתה, שב והתלונן על כאבים באותו אזור. לדברי האב, הפעם הילד מיהר לשירותים לבדוק את עצמו מדי כמה דקות. "בהתחלה לא נפל לי האסימון, חשבתי שאולי רכב על האופניים וכאב לו", שיחזר ל' בכאב.

האב המודאג החליט לקיים עם בנו שיחה בנושא. "שאלתי אותו 'למה כואב לך?', ואז הוא סיפר שהחברים שלו נגעו לו בישבן", סיפר. "אחר כך סיפר לי שהילדים תפסו אותו בכוח ותקפו אותו מינית. הרגשתי שעולמי חרב עליי". ל' מיהר לקחת את בנו לבדיקה רפואית שאיששה את דברי הבן.

אילוסטרציה (צילום: Steven Bourelle, Shutterstock)
(אילוסטרציה) | צילום: Steven Bourelle, Shutterstock

"אם הוא יחזור לגן תהיה לו טראומה" 

ל' מיהר להגיש תלונה במשטרה ושם ענו לו כי על פי חוק אינם חוקרים קטינים מתחת לגיל 12 וכי הטיפול בנושא הועבר למחלקת הרווחה. "אני גמור, אני לא ישן בלילות", משתף האב, "הכי כואב לי שאני רואה את שני הילדים האלו עכשיו מולי משחקים ברחוב, רצים, צוהלים, משחקים בכדור - והילד שלי סגור בבית".

לקראת סיום חופשת הפסח, משהבינה שבנה יחזור לאותו גן עם הילד התוקף, יצרה האם קשר עם מחלקת הרווחה. "זו טעות גדולה", ניסתה האם לשכנע את נציגת המחלקה. "מחר הוא יחזור לגן, הוא ייפגש עם הילד, הוא יחזור לטראומה".

נציגת הרווחה הציעה תחילה להעביר דווקא את הילד שנפל קורבן לתקיפה לגן אחר, אך לאור ההתנגדות הנחרצת של האם השיבה: "לי נראה שאנחנו יכולים להגן עליו, שימשיך את החודש וחצי שנותרו עד סוף השנה".

אילוסטרציה (צילום: חדשות)
"בהתחלה לא נפל לי האסימון" | צילום: חדשות

ההורים סירבו להחזיר את הבן לגן

בינתיים מסרבים ההורים בתוקף לשלוח את ילדם חזרה לגן שאליו הולך הילד שתקף אותו, ומאז הסתיימה חופשת הפסח נשאר הילד בבית. "אני מפחד לחשוב לאיפה זה מגיע, לכמה ילדים הוא כבר עשה את זה", אומר האב, "אני רוצה שיעצרו את זה!".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "על פי חוק, חקירות קטינים מתחת לגיל 12 מבוצעת על ידי חוקרי ילדים מוסמכים מטעם משרד העבודה והרווחה. עם קבלת התלונה משטרת ישראל העבירה מיידית את הטיפול לגורמים הרלוונטיים. משטרת ישראל אינה נוהגת למסור פרטים על חקירות, ובפרט שמדובר בקטינים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "האירוע מוכר ומטופל במלוא הרגישות, הרצינות והאחריות. כל אנשי המקצוע הרלוונטיים בעירייה - מנהלת מינהל החינוך, השירות הפסיכולוגי והרווחה, בשיתוף מלא עם משרד החינוך - מעורבים ומטפלים במלוא הרצינות והמקצועיות. מפאת רגישות האירוע, גיל הילדים והצורך בשמירה מוקפדת על ביטחונם ופרטיותם, לא נוכל לפרט את הפעולות הפרטניות שננקטו ויינקטו בהמשך.

"ההורים והילד מקבלים ליווי, תמיכה והדרכה ככל הנדרש ביחידה המיוחדת הקיימת בעיר. כמו כן, הנושא נמצא בחקירת משטרה. בבוקר הצוות המקצועי נפגש עם האמא, וברגישות הראויה נבחנו החלופות - יתרונותיהן וחסרונותיהן. בתום הפגישה הובן כי הושגה הסכמה מקובלת. כעבור זמן מה האמא התקשרה למינהל החינוך וביקשה לחזור בה מהסיכום. כמובן, שכל מטרתנו היא לעשות הכל בתיאום האמא ולכן ברגישות הראויה נמצא פתרון ביחד עמה בזמן הקרוב מאד".

לפניות לכתבת: ch2news.avivitm@gmail.com