בעקבות ההסלמה: הנחיות מיוחדות למורים (צילום: Nati Shohat, פלאש 90, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: Nati Shohat, פלאש 90, חדשות

גם לתלמידים יש כוח: מועצת התלמידים והנוער הארצית משביתה הבוקר (שלישי) את כל בתי הספר התיכוניים במדינה (כיתות י'-י"ב) - במחאה על הפסקת הטיולים השנתיים בגלל עיצומי ארגון המורים, ובמחאה על שביתת בוחני הנהיגה המונעת מבני הנוער לקבל רישיון. בבאר שבע החליטה מועצת התלמידים העירונית להשבית גם את חטיבות הביניים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במועצת התלמידים מציינים כי במהלך היום יקיימו טיולים אלטרנטיביים בשלושה מוקדים ברחבי הארץ בשיתוף החברה להגנת הטבע.

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, פנה לפני יותר מחודש למשרד החינוך ואיים לפתוח בעיצומים, במסגרתם לא יתקיימו פעילויות חינוכיות מחוץ לבית הספר. משרד החינוך עתר לבית המשפט בטענה שארז חתום על "שקט תעשייתי" עד אוגוסט 2017 וכי הוא לא אמור לנקוט בעיצומים עד חודש אוגוסט. אולם בית המשפט איפשר את עיצומי ארגון המורים, והורה לקיים כרגיל רק את הפעילויות החינוכיות ביום הזיכרון לשואה ולגבורה וביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

"אם יו"ר ארגון המורים חושב שתלמידי ישראל הם טפילים שצריך להיפטר מהם לאחר שעות הלימודים, והוא אינו מבין שתפקיד מערכת החינוך לא נגמר בשעה ארבע אחר הצהריים, אז הגיע הזמן שיניח את המפתחות על השולחן וילך הביתה", אמר בטיטו על תגובתו של ארז למחאתם. "התגובה בה בחר לנקוט רן ארז היא תגובה מבישה שמזכירה משטרים אפלים שהיו נהוגים בימי הביניים. משמח לראות כי דווקא מורי ישראל הם הראשונים אשר מתנערים מרן ואמירותיו".

בטיטו תקף במילים חריפות גם את שר התחבורה ישראל כץ עקב השביתה המתמשכת של בוחני הנהיגה. "השר ואנשי משרדו מגלים רשלנות איומה בנושא", אמר הבוקר. "בזמן שהתרענו פעם אחר פעם, העדיף השר כץ להצטלם ליד עוד איזשהו מחלף תנועה".