מסגרת הכרחית להורים רבים - אבל גם יקרה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

אתמול הודיע שר החינוך נפתלי בנט על הוספה של סייעת נוספת בגני הילדים, אך הורים רבים הביעו חשש כי ייתכן שהתוספת הנדרשת תצא מכיסם. הערב הבהיר בנט כי "משרד החינוך משקיע 400 מיליון שקלים ברפורמת הסייעות. ההורים לא יידרשו לשלם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדאגה בקרב ההורים הגיעה על רקע מכתב ששיגר יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, שבו הוא טען כי לרשויות לא יהיה כסף לממן את הסייעת הנוספת והביע חשש כי נטל התשלום ייפול על ההורים. "הרשויות ישלימו על פי הרמה הסוציו-אקונומית של הרשות. רשויות חלשות ישלימו רק 10% וחזקות ישלימו 50%", הסביר בנט. "לזה קוראים: 'סגירת פערים'". לדבריו הדבר מתואם עם השלטון המקומי.

בנט. "מבינה שהוא עסוק" (צילום: פלאש 90, חדשות)
"ההורים לא יידרשו לשלם". בנט | צילום: פלאש 90, חדשות

אתמול הציגו שר החינוך נפתלי בנט ושר האוצר משה כחלון את תתכנית להכנסת סייעת נוספת לגני הילדים כבר מחודש ספטמבר הקרוב. מדובר בגנים לגילאי 3 עד 4 שיש בהם יותר מ-30 ילדים. על פי התוכנית, גני הילדים הצעירים יזכו לסייעת במימון מלא שתתווסף לסייעת הקיימת ולגננת וכך בסך הכל יעבדו בגנים שלושה אנשי צוות במקום שניים. זאת במטרה להתמודד עם הקושי של הילדים הצעירים, שחלקם אינם גמולים, והטיפול בהם דורש מאמץ רב.

התכנית החדשה היא הישג משמעותי למחאת ההורים במסגרתה קראו לשר בנט, עוד לפני כניסתו הרשמית לתפקיד, לפעול להוספת סייעת לגני הילדים. בשיאה של המחאה השנה התקיימו שורה של הפגנות ומספר גנים אף הושבתו, וזאת על מנת להעביר את המסר לפיו המצב הנוכחי לא יכול להישאר.