(אילוסטרציה), למצולמים אין קשר לנאמר (צילום: חדשות 2)
(אילוסטרציה), למצולמים אין קשר לנאמר | צילום: חדשות 2

אלימות בבית הספר היסודי: במהלך שבוע אחד בלבד, שלוש מורות בבית ספר יסודי באזור השרון הותקפו והוכו על ידי תלמידיהם. חלקן נזקקו לטיפול רפואי ואף נעדו ממספר ימי לימודים בבית הספר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקרה חריג אחד, תפס אחד התלמידים מורה והיכה אותה בעוצמה במשך מספר דקות. שאר תלמידי הכיתה, צפו מהצד בעוד התלמיד ממשיך להטיח את המכות במורה. במקרה נוסף, בעט אחד התלמידים במורה, ובמקרה שלישי זרק תלמיד כיסא לעבר אחת המורות.

בבית הספר הקדישו היום את יום הלימודים לעיסוק בנושא האלימות. "אנו מסרבים להשלים עם המצב ולהתרגל לשגרה החדשה שאלימות קשה היא חלק ממנה", כתבו הנהלת בית הספר והנהגת ההורים. "אנו רואים באירועים אלה אירועי קו אדום".

יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר התייחס גם הוא למכת האלימות בבית הספר. "אנו, כהורים, גאים במנהלת בית הספר, בצוות החינוכי ובאגף החינוך אשר מתמודדים עם בעיית האלימות המורכבת באומץ, בשקיפות וברגישות".

"בתי ספר רבים ברחבי הארץ מתמודדים יום יום עם אירועי אלימות", המשיך יושב הראש. "אנו ההורים עומדים לצד צוות בית הספר ומודעים לכך שלא תמיד ניתן להם הגיבוי, התמיכה והמשאבים להתמודד ולמגר את תופעת האלימות".

ביום שלישי הקרוב יעצרו כל בתי הספר בישוב את הלימודים הסדירים במשך שעה ויעסקו במקרי האלימות בשבוע האחרון ובאלימות באופן כללי.

ממחוז מרכז של משרד החינוך נמסר בתגובה כי "המחוז מגנה בחריפות את מקרי האלימות נגד המורים. בעקבות האירועים, התלמידים הושעו מבית הספר והוריהם זומנו לשיחה. כמו כן, גובשה תוכנית עבודה לבית הספר כדי למנוע הישנותם של מקרים כאלה בעתיד".