המבחן המלחיץ ביותר עבר (ארכיון) (צילום: יוסי זמיר, פלאש 90, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90, חדשות

למרות העיצומים של ארגון המורים – עונת הבגרויות נפתחת: במשרד החינוך הודיעו היום (רביעי) כי בבחינות הבגרות הקרבות ייבחנו כחצי מיליון תלמידים ברחבי הארץ, למרות שהתלמידים עדיין לא נבחנים במבחני המתכונת בשל צעדי המחאה של ארגון המורים, שמבהיר היום למורים: "הלימודים כרגיל, לא צריך להתרגש מכך שאין מתכונות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הבחינה הראשונה החלה שלשום בתלמוד ובתושב"ע, ותסתיים ב-8.2 בבגרות ובספרות. בחינת הבגרות באנגלית תתקיים ב-15.1 במסגרתה ייבחנו כ-1,100 בתי ספר ובחינת הבגרות במתמטיקה תתקיים ב-29.1 במסגרתה ייבחנו כ-1,100 בתי ספר ב-135 שאלונים.

בסך הכול ייבחנו כ-500 אלף תלמידים ב-119 שאלונים במקצועות השונים. כל הבחינות יישמרו בכספות בבתי הספר לאבטחת הבחינות. תלמידים עם לקויות למידה ייבחנו באמצעים טכנולוגיים.

"השקעה, רצון ומאמץ הם המפתח להצלחה בבחינות, בתחביבים, בחברויות ובכל תחום בחיים", אמר שר החינוך נפתלי בנט. "אני מאחל לכל אחת ואחד להצליח להביא לידי ביטוי את הידע והרצון גם בבחינות הבגרות ולזכור שהבגרות האמתית עוד מחכה בעתיד".

במשרד נקטו השנה במספר צעדים כדי למנוע מקרי הדלפה כפי שהתרחשו בעבר. בין היתר הוכנסו כספות לכל בתי הספר שיקלטו את הבחינות מבעוד מועד. את הכספות יהיה ניתן לפתוח כחצי שעה לפני תחילת הבחינה. בנוסף, רמת האבטחה של בחינות הבגרות שודרגה באופן משמעותי – הבחינות מאובטחות מרגע כתיבתן ועד הגעתן לידי התלמידים.