הגננת אורלי סיבוני הצילה בשבועות האחרונים לא פחות משני ילדים בגן נבו שבבאר שבע אותו היא מנהלת - והכל בזכות לימודי העזרה הראשונה אותם היא מקפידה לרענן מדי שנתיים, "כדי להיות זמינה ודרוכה בכל מצב נתון". בראיון לשש עם עודד בן עמי המליצה על הקורס לצופים: "זה פשוט מציל חיים, הגשת עזרה ראשונה בזמן הנכון יכולה לשנות את התמונה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המקרה הראשון אירע לפני כחודשיים, במהלך ארוחת הבוקר בגן. "ילדה אכלה חביתה כשהחלה להשתעל ושינתה את גוון עורה", שיתפה. "ניגשתי אליה וראיתי שהיא ממש במצוקה נשימתית. ניסיתי לעודד אותה להשתעל, אבל כשהגוף לא יצא הבנתי שהמצב עלול להידרדר - אז ביצעתי בה היימליך". הילדה יצאה מכלל סכנה ושבה לאיתנה תוך זמן קצר.

שבועות ספורים לאחר מכן, ביום חמישי האחרון, פעלה סיבוני פעם נוספת. "ילדה דילגה בחצר כשנתקלה בנדנדת פלסטיק שגרתית, שנמצאת בכל גן", שיחזרה. "היא נתקלה באזור הבטן, וניגשתי אליה לראות אם יש חבלה. תוך כדי שאני עושה איתה בירור, היא נשמטה עליי ואיבדה את ההכרה". הגננת מיהרה להסתיר את הילדה משאר הילדים כדי למנוע בהלה, והחלה לבצע בה פעולות לטיפול בעילפון - אולם מצבה הידרדר במהירות. "היא הכחילה והפסיקה לנשום, ונאלצתי לבצע בה החייאה מלאה עד שחזרה לעצמה", סיפרה. לאחר מכן פונתה הילדה באמבולנס להמשך קבלת טיפול בבית החולים.

"במסגרת הלימודים לעבודה הזאת, הייתי מחויבת לקחת קורס במתן עזרה ראשונה, שיש לרענן אחת לשנתיים", הבהירה הגננת. "אני מציעה את זה לא רק לאנשי חינוך, אלא גם להורים ולכל מי שנמצא בסביבה שיש בה אנשים. זה פשוט מציל חיים".