נתוני משרד החינוך נחשפים. ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
בחינה בתיכון (ארכיון) | צילום: פלאש 90, חדשות

מועצת הנוער העירונית בתל אביב-יפו פרסמה היום (שישי) הודעה לפיה התלמידים ישבשו את מהלך הלימודים ביום ראשון הקרוב - במקרה שלא יושג הסכם עם ארגון המורים. "אנו מלאי תקווה כי נצליח לעורר שיח בנושא ולחזור לשגרת החינוך הראויה", נכתב בהודעה מטעם בני הנוער.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המועצה מתכננת להשבית את הלימודים בכל בתי הספר התיכוניים בתל אביב החל מהשעה 12 בצהריים ביום ראשון. במועצה הדגישו כי צעדי המחאה נעשו בתיאום ובתמיכה של גורמים בעירייה, ביניהם סגן ראש העיר, ומחזיק תיק החינוך, אסף זמיר, וכן בתמיכת ועד ההורים המרכזי.

"אין דרך אחרת להגיד את זה - תלמידי ישראל הם שבויי המאבקים שרן ארז מנהל", כתבו התלמידים. "בחודשים האחרונים אנו חשופים כולנו לטלטלות חוזרות ונשנות במערכת החינוך אשר מושפעות באופן ישיר מחוסר האחריות של מובילי המערכת. לא יתכן מצב בו בכל יום ישונו דרישות ועתיד תלמידי ישראל יפגע. זוהי תהיה בכייה לדורות".

צפו בטור המלא (צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90)
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

"אנו התלמידים לא מוכנים ולא יכולים להמשיך לשחק במשחקי הכוח של הגופים השונים", הוסיפו. "בימים אלו, אנו בעיצומה של תקופת בגרויות החורף - לא יתכן כי דווקא בתקופה קריטית כמו זו לעתידנו, נאלץ לסבול ממאבקי אגו ושררה".

"רן ארז מעכב חתימה על הסכם השכר"

"אי לכך, מועצת הנוער העירונית של תל אביב-יפו וועד ההורים המרכזי, מודיעים כי במקרה שעד מוצאי שבת לא יגיעו הגורמים להחלטה אשר תשים קץ לפגיעת התלמידים, אנו ננקוט בעצרת מחאה אשר תתקיים בכל התיכונים בתל אביב-יפו ביום ראשון בשעה 12 ברחבי שטח בתי הספר", פירטו התלמידים את המשך המחאה. "אנו מלאי תקווה כי נצליח לעורר שיח בנושא בקרב הגורמים המתאימים ולחזור לשגרת החינוך הראויה שהתנהלה לפני תחילת העיצומים".

בתוך כך, מרכז השלטון המקומי על "תמיכתו הבלתי מסויגת במועצת התלמידים הארצית והעומד בראשה יובל חליבה על החלטתם להשבית את מערכת החינוך העל יסודי ביום ראשון הקרוב במחאה על התנהלותו הקלוקלת של יו"ר ארגון המורים רן ארז. יו"ר הארגון, שמעכב את החתימה על הסכם השכר של המורים למרות התגייסותו של המרכז לשלטון למען העניין והסרת כלל החסמים, מחזיק את התלמידים כבני ערובה ומחבל בסיכויי ההצלחה שלהם וזאת רק כדי לצבור הון פוליטי ולהיבחר מחדש. מרכז השלטון המקומי רואה בחומרה התנהלות זו וקורא לארגון המורים להפסיק את העיצומים ולשוב אל ספסל הלימודים לטובת כלל תלמידי ישראל".