ילדה כיתה תלמיד בית ספר (צילום: חדשות)
הפסקה כל 20 דקות? (אילוסטרציה) | צילום: חדשות

משרד החינוך הוציא המלצה חדשה למורים בבתי הספר היסודיים לפיה יש להנהיג הפוגה מהלימודים כל 20 דקות – כך פורסם הבוקר (ראשון) בעיתון "ידיעות אחרונות". על פי ההמלצה, בתום 20 דקות מתחילת השיעור יש לעבור למשחק או להפעלה אומנותית, זאת במטרה לייצר למידה חווייתית ויעילה ולהפיג מתחם בקרב הילדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

האגף לחינוך יסודי המליץ ליישם את שיטת ההפוגות במהלך שיעורי מתמטיקה, אנגלית, מדעים וחינוך לשוני. בהתאם להנחיות, על כל הפוגה להימשך בין 2 ל-5 דקות.

הפסיכולוגית הראשית של משרד החינוך, ד"ר חוה פרידמן, הסבירה כי לא כל הילדים מסוגלים לשמור על קשב במשך זמן ממושך. "לכן זה נכון לשלב מודל של הפוגה", אמרה. "הוא יאפשר להם לחזור לשיעור ממוקדים יותר. בסופו של דבר המודל חייב להתאים לשונות הטבעית בין הילדים. אנחנו סומכים על המורים שיידעו להיות רגישים ושייצרו את ההתאמות הנדרשות למגוון הצרכים בכיתה".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מדובר במהלך אחד מתוך שורה של תכניות עומק לשיפור האיכות וחוויית הלמידה בבית הספר היסודיים, שמטרתן להפוך את הלימודים למשמעותיים ורלוונטיים. אנו ממליצים לעשות הפוגה קלה, ככל שנדרש, במהלך השיעור ולהטמיע פרקטיקות למידה שונות ומגוונות, שגם בהן יש כדי להקנות מיומנויות לימודיות נוספות".