גננת מהישוב פורדיס הגישה בשבוע שעבר תלונה במשטרה, לאחר שלטענתה הותקפה על ידי אמא של ילד הלומד בגן סמוך לזה בו היא עובדת. לטענת הגננת, האם ביקשה ממנה לשמור למשך שעתיים על הילד בשעה שהיא הולכת לסידורים, ומשסרבה - החלה האם לקלל אותה ואף להכות אותה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בריאיון להחדשות Online מספרת הגננת כי לאחר שסירבה לבקשת האם להשאיר את הילד, שאינו שייך לגן, האם התנפלה עליה, קיללה אותה ותקפה אותה ואת הסייעת בגן מול עיניהם של הילדים. "זה היה ללא סיבה או הצדקה, וגם אם יש הצדקה אסור לעשות דבר כזה, במיוחד מול ילדים קטנים", היא אומרת. "היא קיללה אותי קללות שקשה לי לחזור עליהן אפילו, שפת רחוב מאוד קשה, ואז היא תפסה מקל של מטאטא והכתה אותי בחזה ובראש וגרמה לפציעתה של גננת אחרת".

"למרות הניסיון של גננות אחרות להרגיע אותה היא המשיכה לתקוף, עד שבסוף הרחיקו אותה", היא מתארת. הגננת, שמלמדת כבר 20 שנה, הופנתה לקבלת טיפול רפואי והגישה תלונה בתחנת המשטרה של זיכרון יעקב, שם פתחו בחקירת המקרה.

למרות שעבר שבוע מאז המקרה, מספרת הגננת כי היא עדיין מפוחדת ולא חוזרת לעבודתה בגן. "מאז האירוע אני מפחדת לחזור לגן, למרות שאני מאוד מתגעגעת לילדים. אבל האלימות הקשה הזאת הבלתי נסבלת שהפכה להיות סוג של תרבות בין האנשים, מאוד מפחידה ומטרידה".

"במשך 20 שנה אני מלמדת בגני ילדים ואף פעם לא נתקלתי בדבר כזה. היום הייתה לי פגישה עם המפקחת מטעם משרד החינוך שתמכה בצעדי ואני חושבת שצריך להשבית את הגנים כמו שעשו בירושלים בעקבות תקיפת המורה בשכונת גילה בשבוע שעבר. זה לא יכול להימשך, אף אחד לא מונע מאותם הורים להתנהג באלימות קשה כלפי אנשי חינוך מול הילדים והתלמידים. למרו התחושה הקשה אני מתכוונת לחזור כי אני מתגעגעת לילדים".

האם מסרה בתגובה לריאיון: "תחילה אני שוללת כל שימוש באלימות בכל הצורות, הן אלימות פיזית או מילולית או כל אלימות אחרת. באירוע המצער מיום 24.1.18 עברתי אני ובתי ושאר הנוכחים מסביב אירוע אלים וטראומתי ביותר. מחמת הכבוד למכובדי הכפר שהתערבו בעניין 'סולחה' אינני מפרטת העובדות. בהגיע הזמן ולפי הנסיבות אם אצטרך אמסור העובדות בשלמותן".