המבחן המלחיץ ביותר עבר (ארכיון) (צילום: יוסי זמיר, פלאש 90, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90, חדשות

סוף לעיצומים בתיכונים: היום (חמישי) הושגו הסכמות שיאפשרו את חידוש בדיקת בחינות המתכונת, לאחר שלושה שבועות של שיבושים. ההסכם היה אמור להיחתם סופית כבר לפני מספר שבועות, אך מרכז השלטון המקומי התנגד ועיכב עד כה את החתימה על ההסכם. כעת ההסכם צפוי להיחתם בקרוב באופן סופי, ובארגון המורים החליטו להפסיק את העיצומים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יישום ההסכם כולו, שאמור להעלות את שכר המורים מתחילת חודש ספטמבר 2018, עוד לא אושר רשמית - בגלל ויכוח על מיליון שקלים, וגם המענק שהיה אמור להיכנס לחשבונות המורים בתחילת ינואר טרם הועבר.

ארגון המורים פתח לאחרונה בעיצומים בנוגע לבחינות, ובתוך כך בוטלו בחינות מתכונת לתלמידי התיכון. מספר גורמים - ובראשם פורום ועדי ההורים היישוביים ומועצת התלמידים הארצית - פעל מול כלל השותפים על מנת לעצור את הפגיעה הקשה בתלמידים.

פורום ועדי ההורים היישוביים מסר כי הוא מברך על ההסכמות שהושגו לחתימה על ההסכם הקיבוצי עם ארגון המורים, ממשלת ישראל ומרכז השלטון המקומי. "אנחנו מאחלים בהצלחה לכל ילדי ישראל בבחינות המתכונת והבגרות", נמסר. 

פז כהן, יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים, הדגיש: "בשבוע החולף עסקו מתנדבי פורום ועדי ההורים היישוביים ללא לאות לסיים את המשבר. צר לנו שהמאבק התנהל תוך שימת תלמידי בתי הספר התיכוניים כבני ערובה  ופגיעה בעתידם. אנחנו מברכים את מועצת התלמידים והנוער הארצית על התנהלותה האחראית ומאחלים בהצלחה בבחינות לכל תלמידי ישראל".

גם במועצת התלמידים והנוער הארצית בירכו על החלטת המרכז לשלטון מקומי. יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, יובל חלביה, אמר: "אנו מברכים על חתימת ההסכם ומקווים כי כעת יוכלו תלמידי ישראל לשוב לשגרת הלימודים והמתכונות. פעלנו מאחורי הקלעים כדי להגיע לפתרון ואנחנו מודים לכל הגורמים שהקשיבו לנו והבינו את תלמידי ישראל. בהזדמנות זו נאחל לכל הנבחנים בהצלחה רבה בבחינותיהם, אנחנו כאן בשבילכם. אנו מודים ליו״ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס ולמנכ״ל משרד החינוך, שמואל אבואב על שנענו לבקשותינו ולאחר מספר שיחות בנושא הגיעו להסכם המיוחל".