כ-4000 בני נוער יצאו היום (שלישי) למאות מוקדים מרכזיים ברחבי הארץ בכדי להודות לנותני שירותים במרחב הציבורי: מאבטחים, מנקים, אחים ואחיות, נהגים ולוחמי אש. מדובר באנשים שבשגרת היום לרוב לא זוכים, לצערנו, להוקרת תודה - אך לפחות ליום אחד הם זכו לתשומת לב מרגשת. את המבצע מוביל ארגון נוער "לתת", שהציב לעצמו למטרה להגיע לכמה שיותר עובדים ונותני שירות ברחבי הארץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הבוקר פתחו בני הנוער בבתי הספר בהם הם לומדים והודו לאנשי הצוות שבדרך כלל לא זוכים לקבל הערכה אישית על עבודתם. המפגשים בין עובדי בית הספר המופתעים - הגננים, המנקים והשומרים - הוכיחו כמה תודה אישית יכולה להיות משמעותית. בין המוקדים אליהם הגיעו בני הנוער היו בית אבות "בית הדר" באשקלון, בית החולים תל השומר וסופר מרקט בראש העין.
 
"תודה לכם שאתם מעריכים את העבודה שלנו", הודתה מטפלת סיעודית מהמרכז הרפואי בית הדר באשדוד, לחניכי שנת היזמות נוער לתת אשדוד ממקיף ח'. "שיהיה לכם הרבה בהצלחה", הוסיפה. גם הנוער של "לתת" מפנימיית בויאר בירושלים הגיעו להדסה עין כרם בשביל להגיד תודה לצוות הרופאי שעובד במקום.

תודה ל"אנשים השקופים" (צילום: ארגון לתת)
תודה ל"אנשים השקופים" | צילום: ארגון לתת

המבצע הארצי נוצר מיוזמה עירונית של חניכי ומדריכי נוער לתת במספר ערים והיום הוא התפשט לכל רחבי הארץ במגוון רב של מוקדים כמו תחנות מרכזיות, בתי חולים, קניונים, בתי ספר, בתי אבות, תחנות כיבוי אש ועוד. חלק נוסף וחשוב של הפעילות יהיה לאפשר גם לציבור הרחב לקחת חלק ולהודות בעצמו לנותני השירות. בני הנוער במוקדים השונים יחלקו את גלויות התודה גם לעוברים והשבים כך שיוכלו להודות גם הם לנותני השירותים.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il