כשזוכי פרס ישראל על מפעל חיים בירכו זה את זו: שלושה ימים לאחר שנודע להם שהם הזוכים בפרס היוקרתי ביותר שיש למדינה להציע, דוד לוי ומרים פרץ קיימו היום (ראשון) ביוזמת "החדשות" Online שיחת טלפון ראשונה מאז קיבלו את הבשורה על זכייתם, וההתרגשות של השניים פרצה כמעט מיד. האזינו

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דוד לוי: מרים היקרה, כמה טוב לשמוע את קולך ועונג לי הוא לברך אותך. הלב, הלב מתרגש. יחסי אליך ועל כל מה שאת מסמלת ומה שאת עושה הוא ממש גאווה לי ולרבים רבים, ואני רוצה לברך אותך ולחבק אותך אם יורשה לי על הזכייה הנהדרת הזאת.

אני חושב שכבר אמרתי, ביטוי של ציבור גדול גדול המלווה אותך בגאווה ובתפילה ואת עושה שירות נהדר בתחום החינוך, בתחומים החברתיים. את צריכה שיחזקו אותך? את מחזקת את האחרים ובזה, באמת באמת את עשויה מחומר אנושי-יהודי-מנהיגותי. ואני מתברך בך ומברך אותך.

מרים פרץ: תודה רבה, קודם כל אני רוצה לומר לך שיש רגעים בחיים שבידי האדם נופלת זכות מיוחדת, והזכות שנפלה בידי היא לעמוד לצדך ביום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל. לעמוד ליד איש חזון, האדם שקם, שלקח אחריות על חייו, על סביבתו, על העם שלו, ובחרת והלכת והשפעת ועשית, מי אני לידך?
דוד לוי: לא, חלילה, מה פתאום...
מרים פרץ: אני רוצה שתבין משהו. אני, כשעליתי לארץ וגרתי במעברת חצרים עד 1964...
דוד לוי: אנחנו דומים, אנחנו דומים.

מרים פרץ: נכון! שרתי שיר לבני ארצנו, ארץ מולדת ואמרתי ושרתי. מה עוד לא נתנו? הקדוש ברוך הוא, כך למדתי מההורים שלי שלא ידעו מילה בעברית הם היו מנשקים כל יום את האדמה ואומרים אשרינו. מה אני יכולה לתת ולא ידעתי שיבוא היום ואני אתן את בניי אוריאל ואלירז.

אבל, אתה - וגם אני - אנחנו חונכנו כבר שם במרוקו על התקווה. אנחנו דבקנו בחיים, גם ברגעים הכי קשים האמנו בעם הזה, בארץ הזאת ואני חושבת עכשיו מר דוד לוי היקר, שלנו, כזוכי הפרס, יש לנו חובה גדולה להמשיך ולעשות עד יום יציאתנו מהעולם הזה שהעם הזה יהיה מאוחד, שהעם הזה יכבד את הדגלים השונים של כולם. באנו כולנו, כל אחד וכיסופיו, אבל לכולם היה רק  מקום שכולם חשבו עליו – ירושלים. הגענו אליה, בואו נבנה אותה ביחד, בטוב, בחיבורים, באהבה הזולת, באי-שיפוט באי-סטיגמות.

דוד לוי: היום אני אומר, נגיע ל-70 שנה למדינתנו, זה דבר שאבותינו חלמו עליו אבל אנחנו הגשמנו וזכינו. אני מברך אותך ואת הכוח שלך. הכוח שלך הוא האוצר שלנו.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il