חיבוק של תמיכה מהנשיא: לאחר שצפה בכתבה שפורסמה במהדורה המרכזית על נ' בן ה-13 שהותקף על ידי עשרות ילדים מבית ספרו רק בשל מבטאו הרומני, נשיא המדינה ראובן ריבלין הזמין היום (חמישי) את הנער למשכנו. "אתה צריך להיות חזק, תמיד. אני מבטיח לך שיש לנו מדינה נהדרת", אמר הנשיא לנ'.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

אמו של נ', שהגיעה יחד איתו למשכן, סיפרה לנשיא כי כי הם אינם שומרים טינה וכי הם בישראל מפני שבנה רוצה וחולם להיות חייל. הנשיא מצידו ביקש להעניק לו חיבוק של חיזוק והעצמה בטרם ישוב לכיתתו. "עברת דברים לא פשוטים אבל אתה תחזור לבית ספר", אמר ריבלין לנער. "ותאמר לכולם באתי הנה ועליתי למדינת ישראל ואני רוצה להיות אחד מהאזרחים הטובים, להתגייס לצבא ואני אהיה הכי טוב שאפשר להיות".

עשו סלפי יחד. (צילום: חיים צח/ לע"מ)
עשו סלפי יחד. | צילום: חיים צח/ לע"מ

הנשיא החמיא לנער על ההתמודדות האמיצה שלו עם המקרה והדגיש כי מעורבות הורי התלמידים במאבק בבריונות קריטית על מנת להוקיע אותה ולוודא כי מקרים מעין זה לא ישנו. אמו של הנער, כריסטינה, הודתה לנשיא וסיפרה כי בנה חזק ושיתפה אותו בימים הלא פשוטים שעברו עליהם. "אני רוצה להיות חייל בקומנדו", אמר נ' לנשיא. השניים עשו סדרת צילומי "סלפי" משותפת, ונ' זכה לחיבוק מחזק מהנשיא שהפציר בו לעדכן אותו בכל בעיה שתתעורר בהמשך. "אני סומך עלייך שתתחזק ותתגבר", אמר הנשיא בטרם נפרדו.

תלמיד כיתה ז' הותקף ואושפז בבי"ח

 לפני כשבועיים נ' הלך עם חברים אל הקיוסק שבבית הספר, שם תלמיד אחר, מכיתה גבוהה יותר התקרב שם לו רגל וצעק עליו: "אל תסתכל עלי!". נ' ניסה להדוף אותו וענה לו ובתגובה התוקף צחק על המבטא הרומני שלו.

מאוחר יותר, במגרש הספורט הבית ספרי, כ-30 תלמידים התנפלו עליו והכו אותו. "הוא אמר לי אמא, אגרוף חמישי לא הרגשתי שום דבר. לפני שהתעלפתי קראתי למורה להתעמלות", סיפרה אז אמו בכאב, "בלילה כשבדקתי אם הוא חי, שאלתי למה אני שולחת ילד לבית ספר והוא חוזר במצב כזה?". בתום ארבעה ימים בבית החולים לניאדו נ' חזר הביתה.