זועם על המהלך. רן ארז (צילום: פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, חדשות)
רן ארז, ארכיון | צילום: פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, חדשות

דרמה בארגון המורים: רן ארז זכה היום (רביעי) לקדנציה נוספת בראשות ארגון המורים, זאת לאחר שמוקדם יותר שונה התקנון המחייב רוב של מעל 66% למועמד שמתמודד מעבר לשתי קדנציות והרף הורד ל-60% בלבד. התקנון שונה על ידי ועידת הארגון ולמעשה העניק לארז את הניצחון, לאחר שזכה ב-64% מהקולות. מתנגדיו של ארז טוענים שהשינוי היה אמור להיכנס לתוקף רק מהבחירות הבאות ולאחר שהפסיד כינס את יועציו המשפטיים והכניס את השינוי כבר מהערב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מול ארז התמודד חיו בוקבוזה, שזכה ב-20 קולות של 59  חברי המועצה, רן ארז זכה ב- 37 קולות ואדם אחד נמנע. בוקבוזה הכריז כי יילך עם הנושא לבית המשפט, אך מכיוון שמדובר באגודה עות'מנית לא ברור איזה בית דין יוכל לדון בכך.

התוצאה לא הייתה אמורה לאפשר לארז להמשיך לכהן, אך ועדת הקלפי - שכולה מורכבת מאנשיו של רן ארז - החליטה ליישם מידית את ההחלטה להוריד את האחוז הדרוש לניצחון ל-60%.

כבר 20 שנה שרן ארז מכהן כיו"ר ארגון המורים, הארגון היציג של התיכונים. 7 קדנציות ברציפות. הוא בן 72, מתגורר באשדוד נשוי ואב לשניים. הוא התחיל כמורה לספורט ובתפקיד הזה הוא מחזיק עד היום.

בחודש ינואר האחרון שודרה ב"מהדורה המרכזית" כתבה בה תואר שלטון היחיד של רן שלמעשה שולט בארגון ביד רמה באופן כזה שלא ניתן להחליפו. בשל כך, נוצר משבר אמון קשה שהיום נותן את אותותיו. בארגון המורים מקווים מקווים שיצאו היום לדרך חדשה שבה יוכלו לפעול לטובתם של 70 אלף המורים החברים בו יחד עם ניהול תקין והוגן של התקציבים והנכסים העומדים לרשותו.