חוסר ודאות עד הרגע האחרון
חוסר ודאות עד הרגע האחרון | צילום:

שביתת הפתע שהכריזה אמש הסתדרות המורים יצרה חוסר ודאות בקרב ההורים, שנמשך גם הבוקר (שלישי) עד הרגע האחרון. הדיון בבקשה של משרדי החינוך והאוצר לצווי מניעה נערך רק ב-7:00 וההחלטה על ביטול השביתה וחזרה ללימודים ב-9:00 התקבלה רק חצי שעה לפני המועד. "זה היה בוקר מטורף", אמרה אמא לתלמידים במרכז.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מיד עם ההודעה על ביטול השביתה מיהרו ההורים והמורים לצאת לבתי הספר ולגנים, ורבים מהם הגיעו באיחור. "מזמן באמת לא היה לנו חופש", אמרה אחת האמהות. אם לשני ילדים מרמת גן הביעה זעם על שחוסר הוודאות נמשך עד הרגע האחרון. "לא מבינה למה צריכים לקבל הודעה על ביטול השביתה כל כך מאוחר", אמרה. "יושבים בבית עם הילדים ולא יודעים מה להגיד לבוס בעבודה ומחכים סתם".

הילדים דווקא היו מרוצים מהשביתה. "נהנתי מהשביתה הקצרה כי ישנתי כל הבוקר", אמרה רותם תלמידה בכיתה ב' מיישוב בשרון. "חבל שכל הכיתה הפסידה שיעור ספורט״.

גן ילדים (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
"למה מודיעים ברגע האחרון" | צילום: חדשות 2

גם הגננות והמורות חיכו עד הרגע האחרון

גם הגננות והמורות לא ידעו עד הרגע האחרון מה קורה איתן. מאבטח בבית ספר במרכז סיפר שהמנהלת ומספר מורות הגיעו כבר ב-7:30 כדי להיות מוכנות לקליטה. "לנו זה היה הכי קשה המצב הזה", אמרה גננת שהיא גם אם לילדים. יש גם כאלה שניצלו את הזמן על מנת להכין עצמן לשיעור. "לא השתעממתי, ניצלתי את הזמן להכין חוברות עבודה לילדים והספקתי להכין לכולם", סיפרה סייעת בגן.

שחר, מורה מתל אביב, לא מבינה את טענות ההורים על השביתה. "כשאני מקבלת שכר לא מלא ולא בזמן, יש לי אפס מוטיבציה לתת מעצמי מעבר ל-200% שכבר נתתי מבלי לבקש על זה כסף", אמרה בכעס. "אי אפשר לחיות כבר במדינה הזאת ואי אפשר לחיות ממשכורת רעב. אז יודעים מה? נכון, ההורים הם המפסידים הכי גדולים. הם מפסידים מורים ומורות איכותיים בעבור הילדים".