בעקבות ההסלמה: הנחיות מיוחדות למורים (צילום: Nati Shohat, פלאש 90, חדשות)
שביתה בכל בתיה"ס העל יסודיים מחר | צילום: Nati Shohat, פלאש 90, חדשות

אחרי שאמש הודיעו על השבתת הלימודים בישיבה התיכונית "נתיבות חיים" בשכונת פסגת זאב בירושלים, בעקבות תלונת מורה על אלימות מצד אם של תלמיד, בארגון המורים מרחיבים את ההשבתה לכל בתי הספר העל יסודיים בארץ. מחר בבוקר (רביעי) תהיה השבתת לימודים של שעתיים בין 8:00 ל-10:00.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החלטת ארגון הורים על השבתה כללית מגיעה במסגרת הכרזתו על סכסוך עבודה בעקבות גל האלימות נגד מורים ובשל מה שהגדירו בארגון כאוזלת ידיה של המדינה בטיפול בתופעה.

במכתב ששלח יו"ר ארגון המורים רן ארז למורים הוא כתב: "לאור התגברות גל האלימות כלפי מורים מחד גיסא, וחוסר ההתייחסות והעשייה של שר החינוך מאידך, אנו מפעילים את סכסוך העבודה שהוכרז בנידון, ומחר, יום ד' 15.3.2017, יושבתו הלימודים בכל מערכת החינוך העל יסודית בין השעות 08:00-10:00 בבוקר".

זועם על המהלך. רן ארז (צילום: פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, חדשות)
"מחכים שיירצח מורה?", רן ארז | צילום: פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, חדשות

במכתב קורא יו"ר הארגון רן ארז למורים לקיים שיחות עם התלמידים בנושא האלימות בכלל, והאלימות נגד ציבור המורים בפרט. "כבר זמן רב שאנו מתריעים שהאלימות כלפי ציבור המורים הולכת וגוברת", אמר ארז. "הגיעו מים עד נפש. למה ממתינים שחס וחלילה מורה יירצח?".

ארז ציין עוד כי המורים תומכים בשביתה שהכריזה מערכת הבריאות בשל האירוע הצתת האחות בסניף קופת חולים בחולון: "דמם של אנשי חינוך ועובדי ציבור אינו הפקר".

יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים פז כהן אמר בעקבות ההודעה על השבתת מערכת החינוך על ידי ארגון המורים: "אנחנו מגנים כל מקרה של אלימות וצר לנו שארגוני המורים בוחרים להוציא את הקיטור בדרך הקלה של השבתת מערכת החינוך. במקום לפעול יחד עם הנהגת ההורים לפעילות חינוכית למיגור האלימות - חוזרים לענישה הקולקטיבית. עשרות מקרים מזעזעים נחשפו בשבועות האחרונים של פגיעה בילדים בגנים. ברשותינו גם תלונות של תלמידים שטענו שהוכו על ידי אנשי הוראה - מקרים שבכלל לא עולים לכותרות והדרך הנכונה לפתור אותם בשיח ובשיתוף הנהגת ההורים".