30 אלף איש צפויים לצעוד. ארכיון (צילום: גילי יערי / פלאש 90, חדשות)
המדינה תממן פעילויות חינוכיות | צילום: גילי יערי / פלאש 90, חדשות

אחרי שנים בהן פעילויות ההסברה של הקהילה הגאה בגנים ובבתי הספר נערכו בהתנדבות, לראשונה - המדינה תממן. משרד החינוך יאפשר למוסדות החינוך לקיים פעילויות הקשורות לקהילת הלהט"ב בעבור תלמידיהם וצוותי ההוראה, כשהפעם ארגוני הקהילה יקבלו תשלום עבור עבודתם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מי שיזמה את המהלך היא חברת הכנסת מירב בן ארי (כולנו), יו"ר משותפת של השדולה של הקהילה בגאה בכנסת המקדמת את נושאי הקהילה מול משרדי הממשלה ובהם גם משרד החינוך. "מדובר במהלך חשוב ומרגש, בו לראשונה המדינה מממנת פעילות הסברה ייחודית בתוך בתי הספר", אמרה בן ארי.

חברת הכנסת הביעה תקווה ש"באמצעות הסברה טובה בבתי הספר נוכל לטפל בצורה טובה יותר ביחס לבני נוער מהקהילה הגאה, נוכל לבער את האפליה והביטויים השליליים כנגד תלמידים ותלמידות, אשר סובלים, לצערנו, מאלימות מילולית ורגשית בשל נטייתם המינית".

ח"כ בן ארי: "עובדרים את זה כל יום" (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
ח"כ בן ארי | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

בן ארי הדגישה כי "בית ספר אמור להיות מרחב בטוח, ולעיתים הוא נראה מטריד וקשה בעבור תלמידים גאים. באמצעות הסברה נכונה אנו רוצים להפוך את בית הספר בכל הארץ למקום בטוח וראוי עבור תלמידים אלו".

היום ייערך בכנסת יום השדולה למען קהילת הלהט"ב בכנסת, אותו מובילות חברות הכנסת בן ארי, שרן השכל (הליכוד), יעל גרמן (יש עתיד), מיכל רוזין (מרצ) ומרב מיכאלי (המחנה הציוני). במהלך היום ייערכו דיונים על ולמען הקהילה, בהם דיון בוועדה לזכויות הילד על נידוי בני נוער להט"ב מהבית ומהקהילה ודיון בוועדת החינוך על יצירת מרחב מוגן לנוער להט"ב במערכת החינוך.