ביום שבת בבוקר שיחקה עדן לוי בת ה-11 עם חברותיה בשטח בית ספרן בבני ברק. צמוד לבית הספר נמצא גם בית כנסת ישיבת מרדכי הצדיק, מישהו משם חשב שהלבוש שלה לא צנוע מספיק, אז הוא החליט לזרוק לכיוונם ספל חרסינה. אחד הרסיסים פגע בעדן וחתך לה את כל לחי ימין. "כשאני מסתכלת במראה, לפעמים אני בוכה כי אני אומרת שעוד מעט יש לי בת מצווה ואני מפחדת שאני אהיה מכוערת ממשהו שאני לא אשמה בו באמת", סיפרה עדן לחדשות 2.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מישהו בבית הכנסת פתח את החלון ואמר לנו להיות בשקט", היא שחזרה. "אני לא ראיתי אותו יוצא, אבל חברות שלי כן ראו אותו. הוא פתאום יצא ואז ראיתי אותו זורק משהו לכיוון שלנו". היא סיפרה על התחושות שלה במהלך האירוע הקשה: "בעיקר הייתי מאוד מבולבלת, כי לא הבנתי למה זה קרה. אני לא עשיתי כלום, על מה? למה עשו לי את זה?".

עדן ואמה אלין (צילום: חדשות 2)
עדן ואמה אלין | צילום: חדשות 2הסיפור על הדרת נשים וכפייה דתית נמצא בכותרות באופן קבוע, בטח כשמדובר בערים מעורבות כמו בני ברק. אבל ככה זה כשלא באמת מטפלים בנושא הזה, וילדה בת 11 מותקפת בגלל הלבוש שלה.

הסיפור של נעמה מרגוליס, תלמידת כיתה ג' מבית שמש, הסעיר את המדינה כשסיפרה שהיא מפחדת ללכת לבית הספר כי יורקים עליה. קצת יותר מחמש שנים חלפו מאז, דבר לא השתנה. ילדה בת 11 מפחדת עכשיו לחזור לשחק בשכונה.