היום (שלישי) צפוי להשתחרר העריק החרדי שמעצרו בשבוע שעבר הבעיר את הרחוב החרדי והוציא מאות למחאות אלימות במוקדים רבים ברחבי הארץ. עם שחרורו הוא יתקבל כגיבור בבית המדרש בו הוא לומד בראשות הרב אוירבך, שגורר את החברה החרדית כולה לעימות מכוון מול המדינה בשל מאבקו המתמשך בגיוס חרדים לצבא. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאז חוק הגיוס של ח"כ יאיר לפיד, החריף הרב שמואל אוירבך את מאבקו בצבא, וכעת הוא אוסר כליל על תלמידיו להגיע ללשכות הגיוס - אפילו כדי לקבל את הפטור שיאפשר להם ללמוד באישור של המדינה. בשל האיסור החדש, תלמידיו של הרב הופכים למעשה לעריקים הנמלטים מהחוק ושסכנת המעצר מרחפת מעל ראשם.

דרכו הקיצונית של הרב לא מרתיעה את תלמידיו הרבים, שמצדיקים בשיחה מיוחדת עם חדשות 2 את האיסור וטוענים שעצם ההתייצבות בלשכות הגיוס היא זו שגורמת לחרדים רבים להתגייס.

"כל ההתייצבות בלשכת הגיוס היא שמביאה להתגייסות של החרדים בלי שנשתף פעולה", אמר אחד התלמידים. "יש פה עכשיו גזירת גיוס ואנחנו נלחמים על זה", הוסיף תלמיד אחר.

"מנהיג הציבור החרדי זה מר"ן ראש הישיבה הרב אוירבך והוא זה שמחליט מה הציבור החרדי רוצה שיהיה ומה לא", הסביר תלמיד נוסף. "הציבור החרדי חד-משמעית לא מעוניין בגיוס ובעוד דברים נוראיים שקורים בחסות חברי הכנסת החרדים ומשתפי הפעולה שלהם".