קבוצת תלמידי תיכון הנמצאים בהכנה לקראת גיוס במסגרת עמותת "אחרי", החליטו להתנדב יחדיו למען הקהילה. בתחילה הם ביקשו להתנדב בכלבייה, אולם אז הם הבינו כי יש מישהו שזקוק עוד יותר לעזרתם וסייעו לא', נכה המתגורר בדירתו במרכז הארץ, שהיה בקשר עם אנשי המקום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עם הגעתם לכלבייה, סיפר אחד מאנשי הצוות על אדם שטיפל בעבר בשני כלבים וזקוק לעזרה. כשהגיעו 30 חברי הקבוצה לביתו הם גילו כי א' בן ה-63 מתגורר יחד עם בתו בת ה-15 בדירה שאינה ראוייה לחיי אדם.

"לא ראוי למגורים", דירתו של א' (צילום: יובל אושרוב)
"לא ראוי למגורים", דירתו של א' | צילום: יובל אושרוב
לפני ואחרי פעילות המתנדבים (צילום: יובל אושרוב)
לפני ואחרי פעילות המתנדבים | צילום: יובל אושרוב

"התקשרתי אליו כדי לראות מה צריך לעשות", סיפרה יובל אושרוב שלקחה חלק בסיוע. "כשהגעתי נחרדתי אל מול מה שראיתי. החלטנו שלא משאירים את המצב כמו שהוא ופתחנו במיזם לשיפוץ ותחזוק הדירה".

ביתו של נכה במרכז הארץ (צילום: יבול אושרוב)
צילום: יבול אושרוב

הנערים העלו פוסט בפייסבוק בו הסבירו על מצבו של האיש והחלו בגיוס תרומות. בשלב הראשון, הם ניקו לחלוטין את הדירה, וכעת הם אוספים תרומות בכדי להמשיך לסייע ל-א' שכינה אותם "מלאכים".

"הפוסט צבר כ-400 שיתופים והגיע להמון אנשים טובים שרצו לתרום ולעזור", ציינה אושרוב. "האיש נדהם מכמות הפניות והשיתופים והנכונות של האנשים לעזור, הוא היה מאושר לשמוע שהסיפור שלו ריגש אותם. הוא אמר שיש עוד הרבה מאוד אנשים כמוהו ולא חשב שיהיה מי שמוכן לעזור לו. הסיפוק שלנו מאז רק מתעצם . מהרגע שהכרנו את האישיות המקסימה שלו רק רצינו לעזור לו יותר ויותר".