ראש עיריית חיפה נגד נערים חסרי בית: בשיחה שהקלטה ממנה פורסמה לראשונה הבוקר (חמישי) ב"הארץ", נשמע יונה יהב אומר לחברת הכנסת מירב בן ארי (כולנו) מדוע אינו רוצה שהוסטל שנמצא כיום בשכונה חלשה בעיר יעבור למרכז הכרמל. "זה לא בא בחשבון", הוא אומר. "למה הם צריכים לבוא למרכז הכרמל?"

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה הסביר יהב לבן ארי כי יתנגד להעברת ההוסטל "הבית ברחוב חיים" למבנה פרטי בשכונת מרכז הכרמל. "אם אתם רוצים להמשיך אם זה זו תהיה מלחמת עולם", הוא אומר לבן ארי בשיחה. "ברחוב דיזנגוף בתל אביב הם לא היו נמצאים".

בתחילת השיחה מנסה יהב להסביר כי הילדים השוהים בהוסטל אינם מחיפה ברובם ולכן, על פי ראות עיניו, אינם יכולים להשאר בה. על המבנה במרכז הכרמל הוא מסביר כי "זה מיועד לגני ילדים ולבתי ספר". אחר כך הוא אומר "שילכו לקריית אתא".

"שאצלי יהיו כל העמותות וכל הבתים?"

אך בהמשך יהב אף מרחיק לכת עוד יותר וטוען כי אינו רוצה אוכלוסייה מסוג זה כלל בעירו. "אצלי האוטיסטים, אצלי חסרי הבית, למה הם צריכים להיות אצלי? מה קרה לכם", הוא אומר. "בוודאי שלחתי אותך לקריית אתא, שאצלי יהיו כל העמותות וכל הבתים?"

מעיריית חיפה נמסר בתגובה לדברים: "ראש העיר חיפה יונה יהב הוא אשר יזם את הקמתו של הבית החם לבני נוער במצוקה. הבית אותו הפעילה העירייה עד לאחרונה הינו חלק מסחל"ב - פרויקט סיוע חירום לבני נוער במצוקה של עיריית חיפה. הפרוייקט, שאף זכה בפרסי הצטיינות, הינו אחד מבין עשרות פרויקטים שמפעילה העירייה לבני נוער במצוקה בעיר.

"כך למשל, פועל מיזם תעסוקתי ייחודי בארץ לשילוב בני נוער לפני גיוס במסגרתו מועסקים בני הנוער בתוך העירייה וזוכים לבית חם, ליווי אישי, והכנה לבגרויות. למעלה מעשור שנים מטפח יהב את הפרויקט שכבר שינה לא פעם את מיקומו על פי דרישתם של השותפים לו. העמותה החלה לנהל הבית החם לפני חודשים ספורים והחלטתה להעתיק את המרכז ללב האזור התיירותי של חיפה תמוהה, ומצביעה על כך שמנהליה כלל אינם מכירים את ההיסטוריה של הבית, שיתוף הפעולה של העירייה עם המקום או את תכניות הפיתוח העירוניות הרחבות בשכונת הדר.

"חשוב לומר כי הבית הנוכחי נמצא במרחק של כ-100 מטרים מלשכת ראש עיריית חיפה בשכונת הדר, שבפיתוחה מושקעים מאות מיליוני שקלים בשנים האחרונות. התשתית האנושית הפכה את השכונה למרכז שוקק חיים ובו קהילה תוססת ופעילה. בשכונה ממוקמים מרכזי תרבות מובילים ובהם תיאטרון חיפה, מוזיאון המדע - המדעטק, הרמן שטרוק וחיפה לאמנות ומאות סטודנטים צעירים מהטכניון והאוניברסיטה מתגוררים בה במסגרת פרויקטים שונים ובהם כפר הסטודנטים והמכללה הקדם אקדמית ע"ש רבין. הניסיון להציג את הדברים אחרת, מונע משיקולים אשר בינם לבין טובת הנערים אין ולא כלום!".