"אני גרה במקלט, עם הילדים שלי ועם עכברים" - כך תיארה היום (שני) א', אם חד הורית מחולון במהלך דיון שנערך בוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד). הדיון עסק בדוחות מבקר המדינה בעניין מצוקת הדיור הציבורי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הילדה שלי תלך בשנה הבאה לצבא", המשיכה א'. "אין לי מה לתת לילדים או להגיד להם. המדינה לא עוזרת, אף אחד לא שומע אותי. אין לי כבר למי לפנות. אני פונה לממשלה ואומרים לי שמצטערים על מצבי העגום אבל אומרים לי להמשיך לגור במקלט".

"תנו לי אפילו בית הרוס", הוסיפה האם. "מי יכול לתת לי תשובות? איך אפשר לחזור הביתה למקלט לעזאזל? זה לא אנושי. יש לי מה להגיד למדינה הזאת".

יו"ר הוועדה, חברת הכנסת קארין אלהרר הדגישה לאחר הדברים הקשים של א' כי "יש הרבה אנשים במצבה שלא עלו לכנסת היום", והוסיפה: "אני רוצה טיפול מערכתי בדבר הזה".

"המקרה של א' מייצג בעיה קשה בדיור הציבורי, בעיה ביורוקרטית בעיקרה, שגורמת לעוול מתמשך אצל אוכלוסיות מוחלשות", אמרה אלהרר לחדשות 2 Online.

"קראתי לרונן כהן, סמנכ"ל אכלוס בכיר במשרד השיכון לפעול למציאת פתרון לא' וכמובן גם למקרים דומים. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לתת לבירוקרטיה לנצח את המוסר והצדק שמחייבים מתן פתרון הולם גם במקרים אלה". אלהרר הוסיפה כי "אני עומדת בקשרי עבודה הדוקים עם כהן ואם לא אקבל תשובה עד סוף השבוע אבדוק בעצמי. היא לא תישאר במצב הזה ויימצא לה פתרון בהקדם".

קארין אלהרר, ארכיון
"למצוא טיפול מערכתי". אלהרר | צילום: פלאש 90, חדשות

חבר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד) אמר כי "אנחנו שמענו בדברים של א' בקשה ותחינה להעביר אותה לכל מקום בו יש דיור ציבורי, אבל מזה אני מזהיר: תמצאו לה בכבוד פתרון בחולון, למשה בתל אביב ולשלמה בנתניה". הוא דרש: "תפסיקו מידית לקחת אנשים עם כל כך הרבה בעיות, שנאבקים תחת הנטל, ולהעביר אותם לירוחם או לדימונה, ולהקשות עליהם פי שתיים".

במסגרת הדיון עלו סוגיות כמו סיוע בדיור לזכאים, דירות דיור ציבורי שהושכרו שלא לזכאי דיור ציבורי וטענות שעלו נגד חברות הדיור הציבורי. מדובר בדיון שלישי שמקיימת הועדה בנושא הדיור הציבורי ולצד דבריה הקשים של א', הושמעו עוד תלונות ומצוקות קשות מצד זכאי הדיור הציבורי שחלקם ממתינים שנים ארוכות לדירה.

ממשרד השיכון נמסר כי הם "יצרו קשר עם א' ופועלים בכל הדרכים לסייע לה כולל העלאה בשכר הדירה ומעלים את המקרה לוועדת חריגים לזכאות לדירה בדיור הציבורי".