נדב הלפרין והודיה לוינשטיין רוצים להתחתן
נדב הלפרין והודיה לוינשטיין רוצים להתחתן | צילום:

ארגון "עלי שיח" הפועל למען קידומם של בעלי צרכים מיוחדים הגיש ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בקשה מיוחדת: לאפשר לזוג שהכיר דרך הארגון להתחתן במשכן. "אני פונה אליך מתוך תחושת שליחות והבנה שיש לנו אפשרות להשפיע לטובה על החברה", כתב חיים פרקל מייסד הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החתן והכלה הנרגשים הם נדב הלפרין שעובד במשכן הכנסת ובחירת לבו הודיה לוינשטיין, שניהם בעלי צרכים מיוחדים. "בכל פעם שאנחנו משיאים זוג יש התרגשות מיוחדת", כתב פרקל לאדלשטיין. "ההתרגשות גדולה עוד יותר כשמדובר בנדב שהפך לסמל בעקבות עבודתו במשכן".

במכתב הבקשה נימק פרקל את הסיבות השונות בגינן הוא מבקש את האישור החריג, אחת מהסיבות הללו נטועה בתפיסת בעלי המוגבלויות בקרב הציבור. "50% מהציבור סבורים שבעלי פיגור הם סכנה לציבור - קיום החתונה יסייע רבות להעצמת הסובלנות", כתב.

אדלשטיין: בג"ץ טעה (צילום: ערוץ הכנסת, חדשות)
"עזור לנו להפוך אותם לקונצנזוס" | צילום: ערוץ הכנסת, חדשות

החתונה של השניים צפויה להתקיים בעוד מספר חודשים, אך בארגון מקווים שאדלשטיין ישיב תשובה חיובית כבר בקרוב. "הסכמתך תהיה חותמת ממלכתית לשאיפתם של רבים כל כך להשתלב בחברה", כתב מייסד "עלי שיח". "ישראל צריכה להיות בחוד החנית של קבלת השונה".

בכנסת שמעו על הבקשה המרגשת, ונעתרו למחצה: החתונה המיוחדת אמנם לא תתקיים במשכן, אך כן ייערך אירוע לציון המאורע המרגש. מהארגון ומהלפרין נמסר כי הם "מבקשים להודות לכנסת ולעומד בראשה על שנאותו לציין את חתונתו של נדב באמצעות אירוע מיוחד שייתקיים בבית הכנסת של המשכן".