אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

הרישום למעונות היום לא ייפתח ביום ראשון הקרוב כפי שתוכנן - זאת בעקבות מחאת ארגונים שונים הטוענים כי משרד הכלכלה לא עונה לפניותיהם החוזרות ונשנות. בחברה למתנ"סים מבהירים כי הרישום לרשת מעונות היום שלהם "התחלה חכמה" ייפתח ביום ראשון הקרוב כמתוכנן.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפרסמו הארגונים נעמת, ויצו, אמונה, נאות-מרגלית ונשי-חרות, נכתב כי "החלטנו שלא לפתוח את הרישום לקראת שנת הלימודים, הבאה בשל המחסור במקומות לילדים במעונות, קושי בגיוס ושימור צוותים ותקצוב חסר של המדינה".

"החלטה זו, הינה עד לקבלת התחייבות ממשלתית ומענים חד משמעיים לפתרון הסוגיות הללו", הוסיפו הארגונים בהודעתם. "מתנצלים על אי הנוחות ובטוחים שתבינו כי מהלך זה הינו למען ילדיכם ולמענכם".

"חשש מקריסת הענף"

הגופים הוסיפו לפנות באופן ישיר לראש הממשלה בנימין נתניהו ופירטו בפניו בכתב את שורת הבעיות שבעקבותיהן הוחלט שלא לפתוח בינתיים את הרישום לשנת הלימודים הבאה במעונות היום.

"החשש מקריסת הענף נובע בין היתר מהתעלמות מהדרישה לשינוי סל התשומות, רגולציה מסורבלת ומיותרת, שינוי בתפוסת הילדים והתקינה הנדרשת וחוסר היכולת לגייס ולשמר כוח אדם מיומן", נכתב.

"כמו כן, עד למתן תשובות מספקות מטעם המשרד לסוגיות הרבות שהעלינו בעל פה ובכתב פעמים רבות, לא נשתף פעולה עם המבדקות החיצוניות", הוסיפו. "החלטות אלו הינן עד לקבלת התחייבות ממשלתית ומענה חד משמעי לפתרון סוגיות הליבה האמורות".

ההחלטה זכתה לתמיכה מצד "הקואליציה לחינוך מלידה". "הקואליציה המאגדת את מפעילי המעונות, הצוותים החינוכיים, פורום ועדי ההורים הישוביים והסגל במכללת 'בית ברל' ומכללת 'אפרתה' מביעים תמיכה בהחלטתם של ארגוני ויצו, נעמת, אמונה, נשי-חרות ונאות-מרגלית, שלא לפתוח את הרישום למעונות היום לשנת תשע"ז ביום א' הקרוב", נמסר.

"ההחלטה נובעת מרגשי האחריות לעשרות אלפי הילדים השוהים במסגרותיהם ובשל החשש מקריסת הענף. מפאת הקשיים הרבים בהפעלתם, אנו חברי הקואליציה מחזקים את ידיכם ומצדיעים לכם על החלטתכם", הוסיפו.