מעקב חדשות 2 Online: א' וילדיה עדיין ממתינים לדירת הדיור הציבורי שהובטחה לה, לאחר עדותה הקשה של א' בכנסת בה סיפרה על תנאי המחייה הקשים שלה בדיור הציבורי. מאז נמצאת א' ברשימת ההמתנה לדירה בחולון, ולפניה עוד עשרות אנשים שמקווים לקבל בקרוב את הדירה המיוחלת. למרות ההבטחה לסיוע, היא נמצאת בסכנת פינוי מביתה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה המיוחד של א', אם חד הורית מחולון שהתגוררה במקלט שורץ עכברים עם ילדיה, עלה לכותרות בחודש שעבר - לאחר שעדותה הזועמת בוועדה לביקורת המדינה שפכה אור על התנאים הקשים בהם מתגוררים הממתינים לדיור הציבורי.

יום לאחר הדיון בוועדה, הודיע משרד הבינוי והשיכון כי א' תקבל סיוע בשכר הדירה על סך 3,100 שקלים מדי חודש: לטענתה, על אף ההבטחה, משרד השיכון העביר לבעל הדירה רק סכום חלקי משכר הדירה ופעם נוספת היא בסכנת פינוי. "אחרי שפרסמו בתקשורת שיעבירו 3,100 שקלים, הצלחתי למצוא דירה שתאכלס אותי ואת ילדיי, אבל הכסף מתעכב כל פעם ובעל הדירה כבר לא יכול לוותר לי", סיפרה.

א' הוסיפה כי העברת הכסף לבעל הדירה הייתה חלקית בלבד: "אני מבינה אותו, מגיע לו הכסף, הפעם הועבר לו רק 1140 שקלים, פחות ממחצית שכר הדירה אליו הם התחייבו. אם לא יעמדו בהתחייבויות שלהם, אני אאלץ לחזור למקלט או לרחוב".

"לא רואה דירה באופק"

היא אמנם נמצאת ברשימת ההמתנה לדירה ציבורית, אך היא מביעה ספק בכך שהיא תראה אותה בקרוב: "עד לפני חודש הייתי מספר 41 בתור , היום אני כבר נמצאת במקום 39 בתור, לא התקדמות מהירה מדי. אני מכירה מישהי שהיא מספר 12 כבר כמה שנים ולא מתקדמת. אני לא רואה דירה באופק, רק בעוד 40 שנים יהיה לי בית, בבית העלמין בחולו, רק שם יהיה לי בית".

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר: "משרד הבינוי והשיכון, במסגרת הממשלה הנוכחית, לקח כמשימה ראשונה במעלה לשקם ולחזק את מערך הדיור הציבורי לאחר שנים של הזנחה. לצורך כך, בשנה הקרובה יוקדשו מעל מיליארד שקלים, ולאחרונה, אושרה העלאת סיוע בשכר דירה לממתינים לדיור ציבורי, בהיקף של 47 מיליון שקלים לשנת 2016".

"במקרה המדובר, הפונה קיבלה זכאות לדיור ציבורי לפני כחודש ימים, וככזו היא זכאית לסיוע בתשלום בשכר דירה עד ל- 3,100 שקלים, בהתאם לחוזה דירתה השכורה. עם השלמת ההיערכות לתוספת התקציבית לזכאים לשיכון הציבורי, היא תינתן לה". במשרד הדגישו כי א' תקבל תוספת לסיוע לשכר דירה שיעמוד על כ- 2,660 שקלים, המהווה 95% מסכום שכר הדירה בה היא מתגוררת כיום - וגם סיוע רטרואקטיבי מרגע אישורה בחודש שעבר.

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם