אושרת ניסים, בת 21 מאלפי מנשה, לא ויתרה לעצמה ולמצבה הרפואי - והחליטה להתנדב לשירות לאומי. ניסים היא חולת CP עם 180% נכות והיא נוסעת על כסא ממונע, אבל השאיפות שלה לא נותנות למגבלה לעצור אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היא משרתת שנה שנייה בחטיבת הביניים חצב שביישובה במסגרת עמותת "שלומית", ובשבוע הבא היא תקבל תעודת הצטיינות על פועלה באירוע הוקרה למשרתי השירות הלאומי במערכת החינוך, שנערך זו השנה השנייה ביוזמתו של סגן השר אבי וורצמן.

"אני רואה את זה בתור שליחות"

בהתחלה היו אמנם ספקות לגבי השתלבותה של ניסים בבית הספר, אבל מהר מאוד הובן לכולם שהיא תשתלב היטב ותתרום רבות. "זה שאני בן אדם מוגבל והמדינה נותנת לי המון המון דברים מעצם זה שאני בן אדם מוגבל, ועוזרים לי, אז רציתי מאוד מאוד להחזיר את חלקי למדינה, וזאת הדרך שלי", הסבירה ניסים.

"סיבה שנייה זה גם לחשוף את עצמי לחברה ה'רגילה'", היא הוסיפה. "אני רואה את זה בתור שליחות כי אם אני לא אבוא ואחשוף את עצמי לחברה ה'רגילה', אז בעצם אף אחד לא יעשה בשבילי את העבודה".

ניסים הגיעה לשירות בעמותת שלומית לאחר שבעמותה אחרת לא הצליחו למצוא לה שיבוץ, והיא התעקשה לשרת. במסגרת תפקידה בבית הספר היא עוזרת לתלמידים שיוצאים מהשיעורים בכיתות. היא מפתחת איתם שיחות וקשרים בלתי פורמליים, ובכך עוזרת להם לפתור בעיות עם מוריהם.

היא אף מעבירה שיעורים שבהם היא מדברת על מצבה, על מוטיבציה ועל ערכים, עוזרת למורה לשל"ח, מתנדבת בספריית בית הספר ושומרת על התלמידים בזמן בחינותיהם. גם בזמנה הפנוי, ניסים היא פעילה חברתית ומתנדבת בעמותות בית הגלגלים, קו לחיים וחברים לרפואה.