מחאת התלמידים, בשבוע שעבר
מחאת התלמידים, בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2

לאחר שארגון ההורים הארצי החריף את העיצומים בהם נקט והכריז כי כל היציאות מחוץ לכותלי בית הספר מבוטלות החל מהיום (ראשון), קולות נגד הצעדים הכוחניים של הארגון החלו להישמע ממספר כיוונים. התנועה לאיכות השלטון פנתה לראש הממשלה ושר החינוך בנימין נתניהו ולסגן שר החינוך אבי וורצמן בקריאה ליישב את הסכסוך ולהשיב את הפעילויות לסדרן. גם מתיאטרון הקאמרי נשמעו קריאות שלא לפגוע במוסדות התרבות והאמנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ככל ששביתה זו תוסיף להתקיים, היא תוסיף לנזק העצום, בחלקו בלתי הפיך, שכבר נגרם למאות אלפי תלמידי מערכת החינוך, וכן לעשרות אלפי המועסקים ובעלי המקצוע בתחום הטיולים ובהם מדריכי הטיולים, המאבטחים, נהגי האוטובוסים ועובדי ומפעילי אכסניות", נכתב בפניית התנועה לאיכות השלטון. "אנו קוראים למשרד החינוך ליישב את סכסוך העבודה מול ארגון המורים באופן מיידי, להשיב את תלמידי ישראל לשבילים, לנופים ולאתרים, ולהשיב לעשרות אלפי עובדי התעשייה את פרנסתם".

"המאבק - לא על גבינו" | צילום: חדשות 2

הבוקר פנתה מועצת התלמידים והנוער הארצית להנהלות בתי הספר העל תיכוניים במכתב בו פירטה את השתלשלות העניינים מאז חודש נובמבר האחרון, והכריזה שוב כי בכוונת התלמידים לשבות החל מיום רביעי הקרוב, שביתה עליה הוכרז כבר בחודש שעבר. זאת לאחר ש"המועצה הקדישה מאמצים רבים למציאת פתרונות, שנדחו כולם על ידי ארגון המורים". עוד קראו במועצת התלמידים "לא לפגוע בתלמידים השובתים, אלא לעודד אותם לסולידריות חברתית".

מנכ"ל תיאטרון הקאמרי, נועם סמל, קרא מצדו ליו"ר ארגון המורים רן ארז "להחריג מההחלטה כל הסכם שכבר נחתם עם בתי הספר". זאת מכיוון שלטענתו "התיאטרון הקאמרי ובפרט בתי הספר עלולים להינזק כלכלית ואנו ננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת למנוע פגיעה זו".

ארגון המורים מוחה על הכוונה להשית אחריות פלילית על מורים במידה וילדים ייפגעו במהלך הפעילות, כפי שכל אזרח כפוף לאחריות החוקית המוטלת עליו בזמן עבודתו. ארז ביטל את הטיולים השנתיים כדי ללחוץ על משרד החינוך לאפשר חיסיון משפטי למורים במהלך טיולים שנתיים, מה שיפטור אותם מהאחריות החוקית, בעניין פגיעות תלמידים בטיולים. הסוגייה עלתה לאחר מקרה שבו טבע למוות תלמיד במהלך טיול שנתי, והאצבע המאשימה הופנתה לעבר המורים.