חינוך מיוחד? "יוריד ערך הדירות" (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

רפורמת הקייטנות של שר החינוך לשעבר שי פירון לא תתרחב, בינתיים: הקייטנות שיועדו בשנה שעברה לכיתות א' ו-ב' ותוכננו להתרחב תוך שלוש שנים מגני הילדים ועד לכיתה ה', תישאר השנה במתכונת הנוכחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התכנית הייתה בסכנה של ממש משום שפירון לא עיגן את הרפורמה בחוק, וגם כיוון שלא הוקצה לה כסף - זאת בשל העובדה שתקציב המדינה לא עבר והפעילות המשרדית כיום היא על פי התקציב הקודם. אלא שבזכות מאמץ גדול, בין היתר של מנכ"לית המשרד מיכל כהן, גייס משרד החינוך כסף ממשרד האוצר ובשנה הבאה יתקיימו הקייטנות לתלמידי כיתות א'-ב', כמו בקיץ שעבר. עם זאת, הפרויקט לא יתרחב לתלמידי כיתות ג'-ד', כפי שתכנן פירון.

מהמייסדים, הרב שי פירון (צילום: הדס פארוש, פלאש 90)
תכנן להרחיב את הרפורמה | צילום: הדס פארוש, פלאש 90

תכניתו של שר החינוך לשעבר ממפלגת יש עתיד הייתה שתוך שלוש שנים יהיו קייטנות לכל הילדים - מהגן ועד כיתה ה'. בקיץ הקרוב ייפתח המיזם זו השנה השנייה. לפיכך, בשנה הקרובה תלמידי כיתות א' ו-ב' יזכו לקייטנות בבתי הספר עד השעה 13:00 בשלושת השבועות הראשונים של החופש הגדול.

בשלטון המקומי נערכים לכך שהתכנית תצא לפועל, אך הפעם הם דורשים להחיל אותה גם על החינוך המוכר שאינו רשמי - החינוך החרדי והערבי - ולפתור מראש כמה סוגיות שנוגעות לזכויות העובדים בבתי הספר כמו שרתים ומזכירות.