עלייה בניגשות לבגרות (צילום: פלאש90)
התלמידות יודעות מה "תפקיד" האישה בעולם | צילום: פלאש90

"תפקיד האישה לדאוג לכל צרכי בעלה, כשהיא מכינה אוכל היא מאירה את עיניו": הציטוטים האלו אודות תפקידן של נשים בעולם הם רק חלק משאלות ותשובות שנכללו בבחינה בנושא אורחות הבית היהודי שחולקה באחרונה לתלמידות בסמינר חרדי מוכר בירושלים. טופס הבחינה, שהגיע לידי חדשות 2 Online, כולל שאלות על ייעודן של הנשים ויחד עם התשובות של התלמידות מספק הצצה לערכים שעליהם מחונכות הנערות החרדיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הסבירי מהו תפקידה של האישה בעולם", נשאלות התלמידות בשאלה מספר 4. השתמשי בפסוק: "לא טוב להיות האדם לבדו, אעשה לו עזר כנגדו". בטופס של אחת התלמידות, היא כתבה כתשובה: "תפקיד האישה בעולם לדאוג לבעלה שלא יהיה חסר לו דבר".

ומדוע האיש צריך עזר? נשאלו בנוסף התלמידות. "כי התפקיד של האיש הוא ללמוד והוא לא יכול לעשות את הדברים של האישה", ענתה אחת מהן.

בשאלה הבאה התלמידות אף התבקשו להציג דוגמאות שימחישו כיצד האישה "מעודדת ומשמחת את בעלה": האישה עושה זאת "כשהיא מחייכת אליו, נחמדה איתו ודואגת לכל צרכיו", כתבה התלמידה. המורה סימנה על גבי הטופס שלושה סימוני "וי" ואף הוסיפה: "יפה!".

"אישה שנכנסת לחדר כשבעלה מגיע היא אישה רעה"

עוד נשאלו הבנות: מדוע אישה שמכינה אוכל וביגוד לבעלה "מאירה את עיניו" ו"מעמידה אותו על רגליו"? אחת מהן השיבה "כי זה התפקיד שלה" - וגם במקרה זה המורה סימנה "וי".

השאלון, התשובות וסימוני המורה
השאלון, התשובות וסימוני המורה | צילום:

שאלה נוספת שמופיעה בטופס המבחן אתגרה את התלמידות: "מהי דוגמת הגמרא לאישה רעה?". אחת מהן השיבה: "אישה כזו היא אישה שעורכת שולחן ומקשטת אותו אחרי שהכינה אוכל - ואז בעלה הגיע, והיא נכנסה לחדר וסגרה את הדלת". גם על התשובה הזו, סימנה המורה "וי" ושוב הוסיפה את ההערה: "יפה!".

מהסמינר נמסר: "אין תגובה"