כמעט כל המפלגות מבטיחות סייעת נוספת לגני הילדים, אבל בינתיים נראה שהבטחות לחוד ומציאות לחוד: ההורים שוב רושמים את ילדיהם לגנים שבהם יש רק גננת וסייעת על כל 35 ילדים, חלקם אפילו עוד לא בני 3. לכן, הפגינו היום (רביעי) בתל אביב ובחיפה הורים ואנשי חינוך בדרישה לפתור את המשבר בדחיפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת המפגינים, המצב הנוכחי בלא מעט מהגנים העירוניים לא מאפשר את היחס הראוי לילדים, וההורים לא מוכנים לחכות לממשלה הבאה. יתרה מכך, הם חוששים שהבטחות הבחירות לא בהכרח יתקיימו אחרי 17 במרס.

סיבה נוספת לפרוץ המחאה היא ככל הנראה תקופת ההרשמה לגנים: בימים אלו רושמים ההורים את ילדיהם לגני הילדים ולכן הנושא עולה לסדר היום. הפגנות מהסוג הזה כבר נערכו בעבר, אבל נראה שעכשיו המאבק תופס תאוצה.

"אם רוצים לתת את המיטב - צריך להוריד את הכמות"

"הגיע הזמן שלא נהיה יותר שקופות", אמרה לחדשות 2 מאיה ריונלי, סייעת בגן עירוני בלוד. "אנחנו רוצות שיפור בתנאים שלנו. אנחנו עם 35 ילדים, כולם יסכימו איתנו שזה יותר מדי קשה, יותר מדי עמוס".

"אנחנו אוהבות את הילדים", הדגישה ריונלי, "אנחנו מתפקדות יום-יום, שעה-שעה. אבל עם הכמות הזאת נורא קשה להגיע לכל ילד למרות שאנחנו מנסות לעשות את המאמצים. אם אנחנו רוצות לתת את המיטב לילדים, צריך גם להוריד את הכמות".

"בגילאי שלוש הקושי הוא עצום", היא הוסיפה. "הטיטולים, ההחלפות, תחשבו שכשאותה סייעת מחליפה טיטול, הגננת לבד עם 34 ילדים. זה להיות לבד. ילדים בוכים, לא גמולים, קשיי פרידה... יש קושי. קושי נוראי אפילו".