אילוסטרציה (צילום: AP, חדשות)
מחאת הגנים הולכת צעד נוסף קדימה | צילום: AP, חדשות

חוק חינוך חינם לילדים בני 3 שיזם ראש הממשלה נראתה כיוזמה מבורכת, אך המציאות בשטח לא תאמה את הציפיות. לגנים נכנסו ילדים קטנים יותר אך כוח האדם לא תוגבר, והגננות לא עומדות בעומס. אחרי תלונות ומחאות רבות החליטו הורים בתל אביב להחריף את המאבק - ולהשבית את הגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קבוצת הורים מתל אביב מפרסמת היום (חמישי) מודעה הקוראת לציבור ההורים בעיר לילדים בגילאי 3-4 להצטרף לשביתה כללית בגנים ולא לשלוח את ילדיהם לגן ביום שישי הבא, ה-30.1.

עם תחילת שנת הלימודים האחרונה פעלו ההורים מתל אביב, כמו הורים ביישובים נוספים בארץ, לשלב סייעת נוספת בגנים לארבעת החודשים הראשונים של השנה. אך ארבעת החודשים הסתיימו ומזה חודש שבגנים הציבוריים של עיריית תל אביב-יפו נמצאים הילדים עם שני אנשי צוות בלבד - גננת וסייעת.

הורדת גיל חינוך החינם הביאה לכך שחלק מהילדים המגיעים לגן טרם נגמלו מחיתולים, דבר שהגביר את עומס העבודה על צוות הגן.

הכרזה שפורסמה בשבוע שעבר
"כאן שובתים" | צילום:

"גורל ילדינו ימשיך להיות הפקר בגלל מלחמת עקרונות מול המדינה", כתבו ההורים מתל אביב. "העירייה מסרבת להקצות חמישה מיליון שקלים בלבד על מנת לשמור על הילדים שלנו".

"הגנים בתל אביב מפוצצים ויש הרבה פניות של גננות שמבקשות סיוע", אומרת ציפי ברנד, ממובילות המחאה בעיר. "ראש העיר מסכים איתנו שהמצב בגנים לא טוב, אבל הוא בוחר לגלגל את האשמה לממשלה. אנחנו רק מבקשים שלא ינהל את המאבקים שלו מול ממשלה שכרגע לא קיימת, על גבם של ילדים בני 3. לעיריית תל אביב תקציב גדול והיא יכולה להרשות לעצמה להוסיף סייעת בכל גן ציבורי עד שתיבחר ממשלה חדשה ויהיה ניתן לנהל מולה מאבק אמיתי".