בגיל 66: הלך לעולמו היום (שלישי) הרב יהודה דרעי, אחיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי. זאת לאחר שבחודשים האחרונים חלה במחלה קשה, והיום הוא נפטר בבית החולים. דרעי היה אחד מהמועמדים לתפקיד הרב הראשי לישראל.

אחיו, אריה דרעי, ספד לו לאחר ההודעה כי הלך לעולמו: "צר לי עליך אחי, נעמת לי מאוד. בלב מורתח מצער ויגון אני מבכה את הסתלקותו בטרם עת של אחי הגדול, עטרת ראשי, רבי יהודה דרעי זצ"ל, רב וראב"ד העיר באר שבע וחבר מועצת הרבנות הראשית. אחי היה לי כדמות אב, אח גדול, חבר נפש וידיד אמת בכל משעולי החיים. חלל עצום נפער בלב המשפחה כולה וליבם של אלפי תלמידיו". יו"ר ש"ס סיפר על הילדות המשותפת לצד אחיו, על העלייה המשותפת ממרוקו וילדותם בבת ים.

הרב יהודה דרעי ואחיו אריה דרעי (צילום: פלאש 90, יעקב נעמי)
הרב יהודה דרעי ז"ל ואחיו הצעיר, הרב אריה דרעי | צילום: פלאש 90, יעקב נעמי

הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, גם כן ספד לדרעי, שהיה אחד המועמדים להחליף אותו: "עולם הרבנות איבד את אחד מטובי מנהיגיו בדמי ימיו בשיא אונו וכוחו, מי יתן לנו תמורתו וחליפתו. הרופא לשבורי לב ירפא לב משפחתו הרוממה, בניו וחתניו הרבנים הממשיכים בדרכו".

 הרב יהודה דרעי ז"ל נולד בעיר מקנס במרוקו, לאליהו ואסתר לבית אזוגי, ואח גדול לרב אריה דרעי. כאשר היה בן 10 משפחתו עלתה לישראל עם סיום מלחמת ששת הימים. ב-1973 עבר דרעי לישיבה החרדית הספרדית פורת יוסף בירושלים על מנת להמשיך את לימודיו.  שהחלה בפנימייה חרדית בעיר חדרה. 

דרעי כיהן כרב הראשי של העיר באר שבע במשך 27 שנים, התמודד פעם אחת על תפקיד הרב הראשי לישראל בשנת 2005, אז הפסיד למי שכיהן כרב הראשי של תל אביב-יפו, ישראל מאיר לאו, ופעם אחת על תפקיד הרב הראשי הספרדי של ירושלים, אך פרש לפני ההצבעה.