ליל סדר ללא 133 חטופים: משפחות החטופים ערכו אתמול (שני) בערב ליל סדר פרטי בתוך ספריית בית אריאלה שבכיכר החטופים בתל אביב. שר הביטחון גלנט הגיע למקום לתמוך במשפחות. בנוסף, כ-500 מחברי קהילת בארי התכנסו גם הם בכיכר החטופים, במתחם סמוך, שם הם מציינים "ליל סדר הקורא לעשות סדר ולהחזיר את החטופים". אמילי הנד בת ה-9, ששוחררה משבי החמאס בעסקה הראשונה, לחדשות 12: "הנרצחים והחטופים חסרים לי".

500 מבני קהילת בארי נערכים לתחילת ארוחת הסדר
500 מבני קהילת בארי נערכים לתחילת ארוחת הסדר
גלנט בכיכר החטופים
שר הביטחון גלנט בכיכר החטופים

הנד הצעירה, ששוחררה לאחר 50 ימים בשבי חמאס הגיעה יחד עם אביה תומאס לסדר של חברי קיבוץ בארי שעדיין לא חזרו לקיבוץ. "מי שהכי חסר לי זה כל מי שנרצח מבארי והחטופים שעוד לא חזרו", אמרה לחדשות 12. "קצת קשה, אבל מתגברים בסוף. אני מנסה לא לחשוב יותר מדי על החטופים בגלל שככה זה יעציב אותי ואני לא יכולה לחגוג עצובה", הוסיפה.

לאות תמיכה במשפחות, הגיעו לכיכר גם עשרות רבות של ישראלים שבחרו לציין את ליל הסדר סמוך למתחם שבו נמצאים בני משפחותיהם של החטופים.

משפחות שהגיעו לחגוג בכיכר את ליל הסדר
משפחות שהגיעו לחגוג בכיכר את ליל הסדר

גם בקיסריה יציינו חלק מבני משפחות החטופים את החג - אל מול ביתו הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהודעה שיצאה מטעמם, הם קראו לציבור להגיע ולהצטרף אליהן לליל "אי הסדר": "איך יכול להיות שמשפחת נתניהו חוגגת בווילה היוקרתית, כשאזרחי המדינה במנהרות, מורעבים, נאנסים, מוכים ונרצחים?".

במקביל, מטה החטופים פנה לעיריית ירושלים בבקשה לאשר מיצג חטופים בדמות שולחן סדר ריק בכיכר פריז. העירייה נענתה, ועד לצאת חג שני - המיצג יעמוד בכיכר.

שולחן הסדר הריק ללא החטופים בירושלים
שולחן הסדר הריק שהוצב בכיכר פריז שבירושלים

מחר יצויין היום ה-200 למלחמה ולאירועי 7 באוקטובר, ובכיכר החטופים מתוכנן ערב של שיח פתוח עם ניצולי הטבח בפסטיבל הנובה, משפחות חטופים, משפחות שכולות ומפונים מהצפון והדרום. מאוחר יותר מחר, יתקיים מיצג של משפחות החטופים מול הקריה, ובו תצא קריאה להשבתם.