עיתונאי הרכב אילן פייביש וחברו צחי מנשרי הם ההרוגים בתאונה הקטלנית שהתרחשה היום (שבת) סמוך לים המלח. פייביש היה הבעלים והעורך של אתר הרכב "טורבו", שבין היתר מתחמה בסיקור מכוניות יוקרה ומכוניות ספורט. האתר הוקם לפני כ-20 שנים ופייביש עצמו הפך לדמות מוכרת בעולם הרכב.

תאונה קטלנית אירעה בכביש 90 כשרכב פרארי איבד שליטה, התהפך ועלה באש. שני בני אדם כבני חמישים נהרגו בתאונה וברשתות החברתיות נראה שהרכב שנפגע נשרף כליל. לפי ההערכות, הסוללה של הרכב, מדגם GTB296, עלתה באש אחרי התאונה והביאה לתוצאה הקשה. 

אילן פייביש ז"ל (צילום: לפי סעיף 27 א')
אילן פייביש ז"ל | צילום: לפי סעיף 27 א'

פרארי מסוג GTB296 הוא מהדגמים ההיברידים הראשונים של החברה. עלותו מוערכת ביותר משני מיליון שקלים ויחד עם הסוללה החשמלית שלו - הוא בעל 830 כוחות סוס. הוא הרכב הראשון של פרארי בעל מנוע "V" עם זווית של 120 מעלות.

@ilanfaibish Ferrari & the rest... by Ilan faibish. #ferrari #ferrari296gts #ferrarispyder #tiktok #supercars #porsche911gt3 #friday #meeting #cars #ilanfaibish #turbomagazine ♬ צליל מקורי - ilanfaibish

הדגם הזה יכול להגיע למאה קמ"ש ב-2.9 שניות ול-200 קמ"ש ב-7.3 שניות. הגובה של המכונית נמוך ממטר ועשרים, והרוחב שלה עומד על כמעט שני מטרים. הממדים המוקטנים של הרכב נועדו כדי לשמור על משקל נמוך.

זירת התאונה בכביש 90 (צילום: כבאות והצלה)
זירת התאונה בכביש 90 | צילום: כבאות והצלה

התאונה הקשה הבוקר

מבדיקה ראשונית עולה כי רכב הפרארי נסע במהירות גבוהה שלא התאימה לתנאי הכביש, עד שבשלב מסוים נהג הרכב איבד שליטה. המכונית התהפכה כמה פעמים ועלתה באש. שני הנוסעים נספו. מעדויות בשטח עולה כי בנו של אחד מנוסעי הרכב, נהג מאחוריו וראה את התאונה לנגד עיניו, אך לא הייתה לו אפשרות לסייע.

התאונה הקשה בפרארי (צילום: שימוש לפי סעיף 27א, חוק זכויות יוצרים)
הפרארי עלתה באש, 2 הנוסעים לא הצליחו להיחלץ | צילום: שימוש לפי סעיף 27א, חוק זכויות יוצרים

פרמדיקית מד"א, סיגלית מזרחי, סיפרה: "מדובר בתאונה מזעזעת, ראינו בשולי הכביש רכב עולה באש ולא ניתן היה להתקרב. עד ראייה סיפר שברכב היו שני נוסעים שלא הצליחו להיחלץ. לאחר כיבוי הרכב נאלצנו לקבוע את מותם של שני הנוסעים".