החיפושים אחרי היימנוט בת ה-9 שנעלמה לפני ארבעה חודשים ממרכז הקליטה בצפת עדיין נמשכים על ידי משטרת ישראל, אך בעצימות נמוכה יותר מאשר בחודשים הראשונים. המתנדבים כבר הפסיקו להגיע ואין ימי סריקה מרוכזים באזור. למרות זאת, המשפחה של היימנוט לא מאבדת תקווה. הם מאמינים שהיא עוד תחזור אליהם: "כמו שהחזירו את החטופים, ככה אנחנו מקווים שיחזירו את היימנוט" - מאחלת ירוס אחותה של היימנוט.  

היימנוט נעלמה ב-25 בפברואר, ונראתה בפעם האחרונה במצלמת אבטחה במרכז הקליטה שבו גרה עם הוריה. מאז אותו רגע, בשעה 19:25 בערב בדיוק, נעלמו עקבותיה. במשך ארבעה חודשים המשטרה והמתנדבים הרבים מחפשים אחר היימנוט, אך ללא קצה חוט ממשי.

ירוס קסאו, אחותה של היימנוט (צילום: n12)
ירוס קסאו, אחותה של היימנוט | צילום: n12

בשבועות האחרונים אף פורסם כי הסוכנות היהודית, שמפעילה את מרכז הקליטה, הציעה 350 אלף שקלים לכל מי שימסור מידע על אודות היימנוט, שיקרב את החקירה אליה. למרות זאת עדיין לא הגיע מידע שעזר למשטרת ישראל ולמחפשים להתקדם.

משפחתה של היימנוט לא אומרת נואש. הם מחפשים, צופים בחדשות ומחכים בכל יום לטלפון מהמשטרה, ובו העדכון השבועי על אודות החיפושים. "אנחנו עדיין חושבים, כמו בהתחלה, שמישהו חטף אותה", אומרת ירוס אחותה של היימנוט ל-N12. "משהו לא הגיוני. איך לא ראו אותה יוצאת במצלמות, אבל היא לא נמצאת במרכז הקליטה? מה, בלעה אותה האדמה?"

אלי בן טובים, מתנדב בחיפושים (צילום: מהדורה מרכזית, חדשות)
ארבעה חודשים להיעלמותה של היימנוט קסאו | צילום: מהדורה מרכזית, חדשות

"אני רוצה להאמין שלמשטרת ישראל יש את הכוח למצוא אותה. כמו שהם מצאו את החטופים, הם יחזירו גם את היימנוט הביתה. המשטרה עבדה מאוד מאוד קשה, אבל אולי לא עבדה נכון כי איך זה שלא מצאו ילדה בת 9 בבניין". ובאותה נשימה, היא מבקשת גם שלא יפסיקו את החיפושים - ושלא ישכחו את אחותה: "היא הילדה של כולנו. בהתחלה היו מגיעים המון אנשים להורים, וזה היה נותן להם את הכוחות. עכשיו מגיעים פחות וזה חייב להשתנות".

"אני רוצה להאמין שלמשטרת ישראל יש את הכוח למצוא אותה. כמו שהם מצאו את החטופים"

ירוס קסאו, אחותה של היימנוט

"אני רוצה שיתייחסו לזה ברצינות", היא זועקת. "המשפחה שלי סובלת כבר ארבעה חודשים. אנחנו לא יודעים עליה כלום. ממש כלום. וזה כואב מאוד. קשה לקבל את זה", היא מסכמת. ממשטרת ישראל נמסר כי החקירה והחיפושים אחר היימנוט עדיין מתקיימים.