אדם שהתקשר למוקד 100 של המשטרה הזהיר מפני כלי רכב שעולים באש בחניית בית פרטי בעיר נוף הגליל שבגליל התחתון. כוחות משטרה וכבאות שהוזנקו למקום מיהרו לזהות את האש המתגברת ולנסות להשיג שליטה על הלהבות. בזמן הגעת השוטרים למקום, זיהה אחד מהם כי בתוך הרכב הבוער לכוד אדם מחוסר הכרה.

בתגובה מהירה נכנס השוטר לתוך הרכב שעלה באש, זיהה את הגבר שככל הנראה נפגע משאיפת עשן וחילץ אותו זמן קצר לפני שהמכונית נשרפה לחלוטין. הגבר פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, מצבו קל. מחקירה ראשונית עולה כי הפצוע נכנס להזיז את רכבו מתוך האש - ואז איבד את הכרתו.

לאחר חקירה ראשונית של האירוע עלה חשד כי מדובר בהצתה מכוונת של כלי הרכב, שניים נעצרו בחשד למעורבות במעשה. מעצר החשודים, תושבי נוף הגליל ונצרת בשנות ה-20 לחייהם, הוארך בבית המשפט השלום שבנצרת בהתאם לבקשת המשטרה.

"בשנייה שהגעתי לזירה והבחנתי ברכבים בוערים, כאשר באחד מהם נמצא אדם, הבנתי כי אני חייב לפעול במהירות - תוך כדי הסיכון של האש - במטרה להציל את חייו", שחזר רס"ל רביע חג'ה, ראש משמרת סיור בתחנת נוף הגליל. "לשמחתי תוך זמן קצר הצלחתי לחלץ אותו מתוך הרכב הבוער לפני שהיה מאוחר מידי".