לתפארת מדינת ישראל: היום (רביעי) נודע שהאחים דניאל ונריה שרעבי, שהצילו עשרות אזרחים במסיבת הנובה תוך כדי שניהלו קרב מול מחבלים, נבחרו להדליק משואה בטקס המשואות לציון יום העצמאות ה-76. השניים, בשל פעולת הגבורה שלהם, נבחרו להדליק את "משואת המחלצים" במסגרת הטקס שמתקיים על רקע מתקפת 7 באוקטובר.

האחים שרעבי הגיעו לנובה עם חבריהם, אך בדומה לרבים אחרים, מצאו את עצמם במרכזו של פיגוע טרור שכלל מתקפת צבא של מחבלים. בעת שברחו השניים נתקלו בטנק שנמצא במרחק של כחצי קילומטר מהמסיבה, ללא חיילים חיים שיתפעלו אותו. דניאל החליט להתקשר למכרו יוני, ששירת כסגן מפקד פלוגה בצבא והיה בעל היכרות מוקדמת עם דניאל. מאותו רגע, השניים, בהכוונתו של יוני, תפעלו את האירוע.

דניאל חיפש תחמושת וכלי נשק בתוך הטנק, אך מצא רק מאג אחד. השניים החלו בהכוונתו של יוני שהנחה אותם לתת מכות אש אל עבר המחבלים, כדי למנוע מהם להתקדם אל עבר הטנק ו-30 האזרחים שהתחבאו מאחוריו, חלקם פצועים מירי.

דניאל ונריה שרעבי (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
האחים דניאל ונריה שרעבי | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

בהכרזה על בחירתו של דניאל להדליק את המשואה - ולייצג את מעשה הגבורה של השניים. "דניאל שרעבי ואחיו, נריה יצאו יחד עם חבריהם לחגוג במסיבת הנובה ברעים, אך תוך שעות מצאו עצמם בקרב מול מחבלי חמאס, מאחורי טנק פגוע", נכתב בהודעה, "יחד עם יוני על קו הטלפון, הם ניהלו קרב יריות, טיפלו בפצועים - והצילו עשרות אזרחים שהסתתרו שם".

בהמשך ההודעה ניתנה התייחסות לאירוע החריג שבו דניאל ונריה עוכבו וזכו ליחס מביש מפקידים בשדה התעופה במנצ'סטר, שאמרו להם שהם רוצים לוודא שהצעירים "לא מתכוונים לעשות שם מה שהם עושים בעזה".