הג'יהאד האיסלאמי פרסם היום (חמישי) תיעוד נוסף של החטוף סשה (אלכסנדר) טרופנוב, שנחטף מבית הוריו בניר עוז ב-7 באוקטובר. זאת לאחר שביום שלישי פרסם סרטון נוסף של טרופנוב בבגדים שונים. סשה סיפר שמצבו טוב, אך יתר מסריו נשמעים מוכתבים ומתוסרטים. בכתבה נביא את עיקרי הסרטון, אך לא נפרסם את תוכנו כדי לא להדהד את מסריו של ארגון הטרור.

בסרטון "ביקש" החטוף להחזיר את שידורי אל-ג'זירה לישראל. לכן אפשר להעריך שהסרטון צולם אחרי 5 במאי, מועד סגירת הערוץ הקטארי. כמו כן, נראה שתודרך למתוח ביקורת על הפצצות חיל האוויר באזור ולבקש מהמפגינים להמשיך במחאות במטרה להפעיל לחץ על הממשלה. 

טרופנוב נחטף יחד עם זוגתו ספיר כהן, אימו ילנה וסבתו אירנה טאטי. אביו ויטלי נרצח בטבח האכזרי. משפחתו של סשה אישרה לפרסם חלק מהסרטון הראשון. "שמי אלכסנדר טרופנוב", אמר אז. "אזרחי ישראל והמפגינים, בימים הקרובים תשמעו ממני את כל האמת על מה שקרה לי ולשאר האסירים בעזה. מבקש מכם, תהיו סבלניים".

אלכס טרופנוב
אלכס טרופנוב

אימו של סשה אמרה לאחר פרסום הסרטון הראשון: "לראות את סשה שלי היום בטלוויזיה זה מאוד משמח, אבל גם שובר את הלב, שהוא עדיין כל כך הרבה זמן בשבי. אני פונה לכולם, לכל מקבלי ההחלטות, בבקשה תעשו הכול, אבל הכול, בשביל להחזיר את הבן שלי ואת כל החטופים הביתה עכשיו".

סבתו של אלכס הוסיפה: "אלכס שלי, טוב לי מאוד שראיתי אותך, שמש שלי. יש לי תקווה שאני אראה אותך". זוגתו ספיר כתבה: "סשה יקר שלי, אנחנו מחכות לך שתחזור אלינו כבר ואנחנו עושות את כל המאמצים האפשריים שזה יקרה בזמן הקרוב".

ילנה טרופנוב
ילנה טרופנוב, אימו של סשה

ממטה המשפחות נמסר בעקבות התיעוד שהופץ: "אות החיים מאלכס היא הוכחה נוספת וברורה לכך שממשלת ישראל צריכה לתת מנדט משמעותי לצוות המו"מ, שיוכל להוביל לעסקה להחזרת כל החטופים, החיים לשיקום והנרצחים לקבורה".