הוריו של אנדרי קוזלוב, שחולץ משבי חמאס אתמול, נחתו היום (ראשון) בישראל מסנקט פטרבורג שברוסיה ופגשו לראשונה מזה שמונה חודשים את בנם בבית החולים שיבא תל השומר. אנדרי עבד כמאבטח במסיבה ברעים ומשם נחטף לפני 247 ימים. הוא עלה מרוסיה לפני כשנה וחצי מתוך אהבה לארץ.

אנדריי קוזלוב בירידה ממסוק החילוץ  (צילום: דובר צה"ל)
אנדריי קוזלוב בירידה ממסוק החילוץ | צילום: דובר צה"ל

אל בית החולים שיבא הגיעו הבוקר בת זוגו של אנדרי ג'ניפר מסטר, אחיו דימה, אימו יבגניה ואביו מיכאל. הם הצטלמו מחובקים, ואימו שיתפה את תחושותיה ברגע המרגש: "אני מאושרת, הוא במצב טוב ואפילו מתבדח". בת זוגו של אנדרי אמרה כי היא "משתתפת בצער המשפחה של הלוחם שנהרג, מחזקת את כוחות צה"ל ומודה על מבצע הגבורה המצוין הזה".

אנדרי קוזלוב בבית החולים לאחר החילוץ משבי חמאס (צילום: דובר צה"ל)
אנדרי קוזלוב בבית החולים לאחר החילוץ משבי חמאס | צילום: דובר צה"ל

מנהל בית החולים ספרא לילדים, פרופ' איתי פסח, סיפר על מצבם של ארבעת החטופים לאחר חילוצם: "הם מדברים ומתקשרים, מצבם יציב. הם מתרגשים מאוד מהפגישה עם משפחותיהם וחבריהם. אני מאמין שהבירור והבדיקות ייעשו בעדינות וייקחו זמן. השבים עברו תקופה מאוד מורכבת ותלאות. צריך לעשות את הדברים בצורה מורכבת שתיקח זמן, אנחנו לא ממהרים". מיד לאחר שובו, סיפר אנדרי שהייתה לו מחברת שבה כתב בכל יום בשבי "כל יום הוא מתנה".

אנדרי קוזלוב בבית החולים לאחר החילוץ משבי חמאס (צילום: דובר צה"ל)
כתב יומן בשבי, "כל יום הוא מתנה". אנדרי קוזלוב בבית החולים לאחר החילוץ משבי חמאס | צילום: דובר צה"ל

הוריו של אנדרי טסו ארצה בסיוע מאמצים של הקונסוליה הישראלית בסנקט פטרבורג, לאחר המבצע הנועז לחילוץ החטופים מלב נוסיראת אתמול בעזה. במבצע המורכב חולצו ארבעת החטופים - נועה ארגמני, אלמוג מאיר ג'אן, קוזלוב ושלומי זיו, שנחטפו בידי חמאס לרצועת עזה ממסיבת הנובה ב-7 באוקטובר. הארבעה הוחזקו בשני מבנים נפרדים בלב שכונה אזרחית.


 
ג'ניפר מסטר, בת זוגו והקרובה היחידה שלו בישראל, סיפרה לאחר חטיפתו של אנדרי לחדשות 12: "כבת זוגו אני היחידה שפועלת למענו. זה מאוד קשה. יש חשש שלא יהיה את מי להחזיר, לא קיבלתי ממנו אף אות חיים". 

"אני מדמיינת את השיחה שמודיעים לי שהוא חוזר", סיפרה מסטר אז, "אני אהיה מאוד מאוד מאושרת. זה ממש נהיה החלום שלי לראות אותו שוב, לחבק אותו חזק. אני כל כך רוצה שיהיה לו טוב ויקבל את הפיצוי על האסון הזה שקרה לו".